Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Bank of England Başkanı ve Elon Musk benzer uyarıda bulunuyor!

Bank of England Başkanı ve Elon Musk benzer uyarıda bulunuyor!

BANK OF ENGLAND
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey ile Elon Musk Bitcoin ve kripto para yatırımcılarına aynı uyarıda bulundu. Ayrıntılar haberimizin içeriğinde.


Bank of England Başkanı ve Elon Musk aynı uyarıda bulunuyor

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, 2017 yılında Mali Davranış Otoritesi (FCA) Başkanı iken Bitcoin ve kripto para yatırımcılarına yaptığı uyarıyı tekrarladı. Bailey, “Bitcoin’a paranızı yatırıyorsanız kaybetmeye hazır olun!” açıklamasında bulundu.

Bailey artık İngiltere Merkez Bankasının Başkanı görevine atandı. Bailey 2017 yılında yapmış olduğum uyarıyı tekrarlıyorum, dedi.

Bailey’e göre;

“Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi kripto para birimlerinin gerçek bir değeri yok. Bu, insanların onlara değer vermediğini söylemek anlamına gelmez, çünkü dışsal bir değere sahip olabilirler. Ama içsel bir değerleri yok.  ABD doları gibi bir itibari para biriminin de gerçek bir değeri olmadığı söylenebilir. Dolar değerini ABD para politikalarına olan güven ve krediden alıyor.”

Lütfen Bkz: Piyasada en çok sorulan soru: Bitcoin mi Ethereum mu?

Elon Musk ise meşhur SNL gecesinin öncesindeki açıklamaları oldukça dikkat çekti. Elon Musk bu açıklamalarında 2 dakikalık bölümü twitter üzerinden takipçileri ile paylaştı. Birçok haber portalı Elon Musk’un bu videoda “kripto paralar geleceğin parası” ifadelerine odaklandı ve diğer açıklamamalarını görmezden geldi.

Aşağıda Elon Musk’ın paylaşımını görüyoruz.

Musk:

“Hayat boyu birikimlerinizin tamamını kripto paralara yatırmamalıyız… Belki de kripto paralar geleceğin para birimi. Kripto paralardaki spekülasyonu dikkate alın. (Yatırım konusunda) çok fazla ileriye gitmeyin.

Dogecoin kripto paralara yönelik bir şaka olarak icat edildi. Burada gerçek ile sahte arasında bir ironi var. Dogecoin şaka olarak üretildi ve sonrada gerçek kripto paraya dönüştü.”

Elon Musk yukarıdaki açıklamalarında kripto para yatırımcılarını temkinli olmaya davet ediyor. Kripto para yatırımcılarının hayat boyu birimlerinin tamamını bu alana yatırmamaları konusunda uyarıda bulunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.