1INCH fiyatında yeni zirve

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Merkezsiz borsa (DEX) toplayıcısı 1INCH, bir dizi ciddi protokol güncellemesi ile DeFi ve DEX sektöründeki payını artırmayı hedefliyor. Sonuçta bu durum fiyatına da yansıdı. 1INCH fiyatı yeni ATH değeri kaydetti.


1INCH fiyatında yeni ATH

Merkezsiz finans (DeFi) ekosistemi gelişmeye ve kripto sektöründe hakimiyetini artırmaya devam ediyor. Bu arada lider merkezsiz borsa (DEX) toplayıcısı olma savaşı da alevleniyor. Öyle görünüyor ki her hafta bu alanda yeni oyuncular ortaya çıkıyor.

Lider DEX toplayıcılarından biri olan 1INCH’in fiyatı kısa süre önce yeni rekor kırdı. Sitesine göre bu protokol, “Ethereum ve Binance Smart Chain genelinde en yüksek likidite, en düşük kayma ve en iyi döviz kurlarına erişim” sağlıyor.

1INCH fiyatında yeni ATH

1INCH/USDT 4 saat grafiği Kaynak: TradingView

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verileri, 1INCH fiyatının 5 Mayıs’ta 5.15 dolarda dip yaptığını gösteriyor. Ancak ardından yüzde 47’lik bir yükseliş ile 6 Mayıs’ta 7.55 dolarda yeni tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) gördü.

İlgili – Mayıs ayında çıkışa hazırlanan DeFi tokenları

Ralliyi yeni likidite entegrasyonu tetikledi

1INCH fiyatında yaşanan sonra yükseliş, 6 Mayıs’ta yapılan duyuru ile başladı. Bu duyuruya göre
Protokol artık Binance Smart Chain (BSC) üzerinde çalışan ve hızla yükselen MDEX DeFi ekosisteminden elde edilebilen likiditeyi de sistemine ekliyor.

Bu yeni entegrasyon, 1INCH’in erişimini daha da genişletmeye ve bugüne kadarki en yaygın entegre DeFi toplayıcı konumunu sağlamlaştırmaya yardımcı oldu.

MDEX likiditesinin entegrasyonunun duyurulmasının hemen ardından “DeFi’ye kullanıcı dostu bir giriş noktası” sunan 1INCH Wallet’in de piyasaya sürülmesi gerçekleşti.

Cüzdanın piyasaya çıkmasına eş zamanlı olarak protokolün ekibi bir de WireX (WXT) dijital ödeme platformu ile ortaklık yapılacağını açıkladı. Bu ortaklık WXT token arzının yüzde 20’sinin Stellar (XLM) ağından Ethereum (ETH) ağına taşınmasına yardımcı olacak.

Bütün bu gelişmeler birlikte 1INCH fiyatında ralliye yardımcı oldu. Sonuçta 1INCH fiyatı 6 Mayıs’ta 7.55 dolarla yeni ATH değerine ulaştı ve ardından da kâr alma süresinden sonra da 7 Mayıs’ta 6.30 dolara geriledi. CoinGecko verilerine göre 1INCH fiyatı bu yazı hazırlanırken 9 Mayıs’ta 6.95 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
1INCH fiyatında yeni zirve
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.