1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Elon Musk’ın destek tweeti Dogecoin’e neden ilaç olmadı?

Elon Musk’ın destek tweeti Dogecoin’e neden ilaç olmadı?

Elon Musk’ın destek tweeti Dogecoin’e neden ilaç olmadı?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü milyarder, Dogecoin’e destek vermeye devam ediyor. Ancak meme coin bu destek açıklamalarına eskisi gibi karşılık vermiyor. Dogecoin teknik verileri ve beklentiler haberimizde.

Elon Musk’ın destek tweeti Dogecoin’e neden ilaç olmadı?

Ünlü iş adamı Elon Musk’ın verdiği destek ile piyasada tutunan Dogecoin, son dönemlerde Elon’un onun için belirlediği 1 dolarlık eski hedefinin çok uzağında. Dogecoin, son bir aydır büyük bir düşüş halide. Meme coin 0,15 dolarlık fiyattan geri çekildi.

Geçtiğimiz yıl ihtişamlı günlerinde 0,73 dolara kadar yükselerek 1 dolarlık hedefine çok yaklaşmıştı. Ancak o tarihten bu yana değerinden %89 silmiş durumda. Elon’un destek tweetleri de son dönemlerde Dogecoin fiyatını etkilemiyor.

İlgili: Dogecoin nedir,geleceği nasıl?

Bu ilgisizlik, yatırımcıların Dogecoin gibi son derece değişken varlıklardan ziyade Bitcoin gibi nispeten istikrarlı varlıklara yatırım yaptığını gösteriyor. Terra çöküşünün ardından altcoinler büyük bir güven kaybı yaşıyor. Haftanın son iş günün de de büyük kayıplar görmeye devam ediyorlar. Bitcoin’in hakimiyet oranının yükselmesi de bu duruma önemli bir kanıt. BTC’nin hakimiyet oranı %46,2’ye yükseldi.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Dogecoin’in teknik verileri de zayıf görünüyor.  0.073 dolarlık orta destek seviyesi düşüşe karşı savunma noktası olarak görülüyor. Doge’de bu seviyenin altına inilirse fiyat 0,063 dolara kadar çekilebilir. Düşüş tezinin geçerli olmaması ve oluşacak bir alım baskısı ise fiyatı 0,087 dolara geri itebilir.

Elon Musk’ın destek tweeti Dogecoin’e neden ilaç olmadı?

 

Dogecoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0,076 dolardan işlem görüyor. DOGE, son 24 saat içerisinde %2,10 değer kaybetti. Kripto para, 10 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bu değer ile piyasanın en değerli 10’uncu varlığı.

Haftalık Dogecoin (DOGE) fiyat hareketleri

Elon Musk’ın destek tweeti Dogecoin’e neden ilaç olmadı?

 

Kaynak

 

Etiketler: