Elon Musk: Satoshi Nakamoto ben değilim ama muhtemel aday…

elon musk
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü girişimci ve Tesla CEO’su Elon Musk, bir kez daha kendisinin Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto olmadığını söyledi. Ancak ona göre Satoshi Nakamoto olması yüksek ihtimal olan bir isim var.


Elon Musk: Satoshi Nakamoto ben değilim ama muhtemel aday bu kişi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Lex Fridman ile katıldığı son programda, bir kez daha kendisinin Satoshi Nakamoto olduğu iddialarını yalanladı. Buna rağmen yüksek ihtimalle BTC mucidi olabilecek ismi de açıkladı.

Musk’a göre bilgisayar bilimcisi ve kriptograf Nick Szabo, dünyanın ilk kripto parasının kurulmasına yol açan fikirlerden sorumlu isim. Nick Szabo da daha önce Nakamoto olduğu iddialarını yalanlamıştı. Musk şöyle diyor:

“Nakamoto olmadığını iddia ediyor ama ben emin değilim. İki arada bir derede ama öyle görünüyor ki Bitcoin’in arkasındaki fikirler konusunda ondan fazla sorumlu olan birisi yok.”

İlgili – Satoshi Nakamoto kimdir? Bitcoin yapay zeka ürünü mü?

Bitcoin “komik” derecede yavaş

Elon Musk Bitcoin üzerinde ne kadar etkili?

Musk aynı zamanda Bitcoin ile ilgili görüşlerini de paylaşıyor. Ona göre Bitcoin değer ve zenginlik saklamak için bir  araç. Ancak ödemeler için işe yaramaz.

Musk, Dogecoin’in kripto paraların lideri ile kıyaslandığında çok daha yüksek işlem hacmi kapasitesi ve çok düşük işlem ücreti olduğunu da belirtiyor. Şöyle açıklıyor:


“Şimdi bir Bitcoin işlemi yapmak isterseniz, bu işlemi gerçekleştirmek için olan ücret çok yüksek. Bundan dolayı birçok şey için etkili bir şekilde kullanılamaz. Aynı şekilde yüksek hacimlerde ölçeklenemez.”

2008 yılında çok zayıf internet altyapısından dolayı küçük blok büyüklüğü ve uzun senkronizasyon süreleri uygundu. Ancak Musk’a göre şimdi Bitcoin’in hızı “komik derecede yavaş”.

İlgili – ‘Yılın Adamı’ seçilen Elon Musk’tan yeni Bitcoin ve Dogecoin yorumu

Eskimiş sistem

Milyarder girişimci, daha önce PayPal’in kurulmasına da katılan bir isim. Bu açıdan parasal sistem konusunda bilgili biri. Bu açıdan mevcut finansal sistemin eskimiş olduğunu belirtiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Elon Musk: Satoshi Nakamoto ben değilim ama muhtemel aday…
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.