Loading...
btc
BTC
-1.03%
Bitcoin
64.207,09 USDT
eth
ETH
-0.05%
Ethereum
3.511,41 USDT
bch
BCH
-0.8%
Bitcoin Cash
386,72 USDT
xrp
XRP
-0.24%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-2.01%
Litecoin
73,19 USDT
bnb
BNB
-0.34%
Binance Coin
585,66 USDT
sol
SOL
-0.45%
Solana
132,96 USDT
avax
AVAX
0.8%
Avalanche
27,80 USDT
ada
ADA
-0.37%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
1.01%
Poladot
5,70 USDT
doge
DOGE
-0.63%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.35%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk hangi coin ile dünyanın ilk coin trilyoneri olmayı planlıyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk hangi coinlere sahip haberlerimiz daha önce yayınlanmıştı. Musk bu coinlerden birisi ile dünyanın ilk coin trilyoneri olma planlarının işaretini Twitter’da verdi.

 Elon Musk hangi coin trilyoneri olacağını söylüyor.

Bir Morgan Stanley analisti tarafından yakın zamanda Twitter’da paylaşılan bir tahmine göre, SpaceX’in kurucusu, amansız servet birikimiyle dünyanın ilk trilyoneri olma yolunda ilerliyor.

UberFacts adlı bir Twitter hesabı bu tahmini tweetledi. Tesla CEO’su eğlenceli bir şekilde tweet’e yanıt vererek kendisinin bir Dogecoin trilyoneri olacağını belirtti. Bu cevapla Dogecoin fiyatını tekrar yükselişe geçirdi.

Bugün itibariyle Musk, ikinci sırada yer alan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un önünde şimdiden dünyanın en zengin adamı. Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre, tahmini net değeri 252 milyar dolar. Bloomberg Milyarderler Endeksi, dünyanın en zengin insanlarının günlük sıralaması.

Temmuz ayında teknoloji girişimcisi Bitcoin, Dogecoin ve Ether’e sahip olduğunu açıklamıştı.

Elon Musk ve Dogecoin

Musk’ın net değeri, hisse senedi fiyatı aylar boyunca artmaya devam eden Tesla yüzünden fırladı. Cuma günü, şirketin hisseleri 900$/hisse üzerinde yeni bir zirveye yükseldi. Mevcut net değeriyle, Yeni Zelanda’nın tüm Gayri Safi Yurtiçi Hasılasından (GSYİH) daha değerli.Cuma günü, Twitter hesabı @UberFacts, Morgan Stanley’in tahminini paylaştı.

Elon daha sonra doğrudan tweet’e yanıt vererek kendisinin bir trilyoner olacağını kabul etti, ancak bunun Dogecoin’de olacağının imasını yaptı

Artık alışılan bir durum oldu ve Musk’ın tweet’inde Dogecoin’den bahsetmesi, kripto paranın fiyatının sadece bir saat içinde neredeyse %6 oranında artmasına neden oldu. Yazımızı yazdığımız sırada, Dogecoin 0.247 dolardan işlem görüyor.

elon musk hangi coin

Mayıs ayında SpaceX’in kurucusu, 2022’de SpaceX’in Dogecoin tarafından finanse edilen bir ay görevi başlatacağını duyurmuştu. Bunun, kripto para biriminin uzayda ilk kez kullanılacağını ve aynı zamanda uzayda kullanılan ilk meme olacağını söyledi.

Elon Musk twitleriyle Dogecoini zıplatmaya devam ediyor. Eğer planı Dogecoinde trilyoner olmaksa amacına ulaşacak gibi de görünüyor. Her Dogecoin adının geçmesiyle fiyat fırlıyor. Elon Musk sayesinde Doge sahipleri de kazançlı çıkacak gibi bu plandan.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.