Loading...
btc
BTC
-0.1%
Bitcoin
63.728,95 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.080,89 USDT
bch
BCH
-0.77%
Bitcoin Cash
483,07 USDT
xrp
XRP
-0.12%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.27%
Litecoin
79,73 USDT
bnb
BNB
0.34%
Binance Coin
539,45 USDT
sol
SOL
-0.37%
Solana
135,72 USDT
avax
AVAX
-0.79%
Avalanche
34,49 USDT
ada
ADA
-0.65%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.47%
Poladot
6,67 USDT
doge
DOGE
-0.46%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında yaşanan güven bunalımının ortasında El salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimzide.

El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!

Kripto para piyasasının yeni gündemi geçtiğimiz hafta yaşanan büyük LUNA şoku. Piyasa belirsizliği henüz üzerinden atamadı. Yaşanan büyük şok kripto para tarihinde uzun yıllar konuşulacak.

Günler içerisinde ilk 10’da yer alan bir projenin nasıl sıfıra indiğine şahit olduk. Milyarlarca dolar zararın yarattığı güven bunalımı devam ediyor. Piyasanın öenmli aktörleri üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. LUNA tarafında yatırımcıları tatmin edecek bir yol haritası belirlenmedi. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin için çalışmalar devam ediyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geçtiğimiz yıl eylül ayında Bitcoin’i resmi para ilan eden ve aldığı tepkilere rağmen geri adım atmayan El Salvador’da yarın önemli bir toplantı gerçekleştirilecek. Toplantıya ilişkin duyuru El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından yapıldı.

Bukele, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 44 ülkenin katılımıyla El Salvador’da Bitcoin zirvesi yapılacağını duyurdu.

“Yarın, 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesi (44 ülke) finansal tabana yayılma, dijital ekonomi, bankasız bankacılık, Bitcoin sunumu ve ülkemizdeki faydalarını görüşmek üzere El Salvador’da bir araya gelecek.”

Toplantıya Paraguay, Angola, Gana, Namibya, Uganda, Gine, Madagaskar, Haiti, Burundi, Esvatini, Ürdün, Gambiya, Honduras, Maldivler, Ruanda, Nepal, Kenya, Pakistan, Kosta Rika, Ekvador, Mısır, Nijerya, Senegal, Dominik, Moritanya, Kongo, Ermenistan ve Bangladeş gibi ülkelerden katılım olacak.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin, haftanın ilk gününde yatay bir görünüm veriyor. Lider kripto para birimi 30,000 dolar seviyesinde konsolide olurken. Ayılar ve boğalar bu seviye üzerinde büyük bir mücadele gösteriyor. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,870 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Kripto paranın toplam piyasa değeri ise 569 milyar dolar.

Kripto piyasası ise toplamda 1,279 trilyon dolarlık hacimde. Altcoinler geçtiğimiz hafta yaşanan krizde daha fazla değer kaybettiği için Bitcoin’in hakimiyet oranı %44,5’e yükseldi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!

 

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.