1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!

El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!

El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında yaşanan güven bunalımının ortasında El salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılıyor. Detaylar ve teknik veriler haberimzide.

El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!

Kripto para piyasasının yeni gündemi geçtiğimiz hafta yaşanan büyük LUNA şoku. Piyasa belirsizliği henüz üzerinden atamadı. Yaşanan büyük şok kripto para tarihinde uzun yıllar konuşulacak.

Günler içerisinde ilk 10’da yer alan bir projenin nasıl sıfıra indiğine şahit olduk. Milyarlarca dolar zararın yarattığı güven bunalımı devam ediyor. Piyasanın öenmli aktörleri üzerine düşeni yapmaya çalışıyor. LUNA tarafında yatırımcıları tatmin edecek bir yol haritası belirlenmedi. Ancak lider kripto para birimi Bitcoin için çalışmalar devam ediyor.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geçtiğimiz yıl eylül ayında Bitcoin’i resmi para ilan eden ve aldığı tepkilere rağmen geri adım atmayan El Salvador’da yarın önemli bir toplantı gerçekleştirilecek. Toplantıya ilişkin duyuru El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele tarafından yapıldı.

Bukele, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 44 ülkenin katılımıyla El Salvador’da Bitcoin zirvesi yapılacağını duyurdu.

“Yarın, 32 merkez bankası ve 12 finans otoritesi (44 ülke) finansal tabana yayılma, dijital ekonomi, bankasız bankacılık, Bitcoin sunumu ve ülkemizdeki faydalarını görüşmek üzere El Salvador’da bir araya gelecek.”

Toplantıya Paraguay, Angola, Gana, Namibya, Uganda, Gine, Madagaskar, Haiti, Burundi, Esvatini, Ürdün, Gambiya, Honduras, Maldivler, Ruanda, Nepal, Kenya, Pakistan, Kosta Rika, Ekvador, Mısır, Nijerya, Senegal, Dominik, Moritanya, Kongo, Ermenistan ve Bangladeş gibi ülkelerden katılım olacak.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Bitcoin, haftanın ilk gününde yatay bir görünüm veriyor. Lider kripto para birimi 30,000 dolar seviyesinde konsolide olurken. Ayılar ve boğalar bu seviye üzerinde büyük bir mücadele gösteriyor. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,870 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Kripto paranın toplam piyasa değeri ise 569 milyar dolar.

Kripto piyasası ise toplamda 1,279 trilyon dolarlık hacimde. Altcoinler geçtiğimiz hafta yaşanan krizde daha fazla değer kaybettiği için Bitcoin’in hakimiyet oranı %44,5’e yükseldi.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

El Salvador’da büyük katılımlı Bitcoin toplantısı yapılacak!

 

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.