Loading...
btc
BTC
0.01%
Bitcoin
64.946,68 USDT
eth
ETH
-0.24%
Ethereum
3.148,30 USDT
bch
BCH
-0.92%
Bitcoin Cash
510,67 USDT
xrp
XRP
-0.77%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.55%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
-0.21%
Binance Coin
569,69 USDT
sol
SOL
-0.9%
Solana
149,87 USDT
avax
AVAX
-0.67%
Avalanche
38,05 USDT
ada
ADA
-0.73%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
-0.38%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
-0.74%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
2.99%
Shiba Inu
0,00 USDT

El Salvador’un en büyük bankası kripto dünyasına hızlı giriş yaptı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El Salvador yakın zamanda Bitcoini yasal olarak kabul etmekle adını duyurmuştu. Şimdi de en büyük bankası vereceği kripto hizmetleri ile bu piyasaya hızlı giriş yaptı.

El Salvador kripto piyasasında hızlı

Bancoagricola El Salvador’un en büyük bankası vereceği çeşitli Bitcoin hizmetleri ile gündeme geldi. Banka Flexa girişimi ile ortak çalışıyor. Ülkede Bitcoinin yasallaşmasının ardından bankalar ne gibi bir strateji izleyeceklerini planlarken en büyük bankası bu konuda ilk adımı atan oldu.

Bankanın Flexa ortaklığı ülkede Bitcoinin ilk kez bankalar vasıtasıyla işlem görmesini sağlayacak. Banka, çıkan yasaya en kısa sürede uyum sağlamak için Bitcoin kredileri, kredi kartları ve ticari malları ve hizmetleri sağlayacak.

El Salvador El Salvador'un en büyük bankası kripto dünyasına hızlı giriş yaptı!

Ülkede Bitcoinin yasallaşması sonucu kullanılması da gerekli şartları yerine getirenler için zorunlu hale geldi. Bitcoin banka dışı bir işlem aracı olduğu için de hükümet  Chivo wallet  uygulamasını yarattı ve tüm El Salvador vatandaşlarına  30 dolarlık BTC yatırdı. Uygulama doğrudan bir bankaya bağlı değil ve dolar ve bitcoin alım satımında sıfır ücret alıyor. Bancoagrícola bankası ise entegre finansal hizmetler açısından bir adım ileriye gidiyor. Chivo Wallet kullanımına gerek kalmadan işlem yapmayı olanaklı hale getiriyor. Banka Gemini borsası ile de ortaklık kurmak için çalışmalara başladı.

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.