1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. El Salvador’un en büyük bankası kripto dünyasına hızlı giriş yaptı!

El Salvador’un en büyük bankası kripto dünyasına hızlı giriş yaptı!

El Salvador’un en büyük bankası kripto dünyasına hızlı giriş yaptı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

El Salvador yakın zamanda Bitcoini yasal olarak kabul etmekle adını duyurmuştu. Şimdi de en büyük bankası vereceği kripto hizmetleri ile bu piyasaya hızlı giriş yaptı.

El Salvador kripto piyasasında hızlı

Bancoagricola El Salvador’un en büyük bankası vereceği çeşitli Bitcoin hizmetleri ile gündeme geldi. Banka Flexa girişimi ile ortak çalışıyor. Ülkede Bitcoinin yasallaşmasının ardından bankalar ne gibi bir strateji izleyeceklerini planlarken en büyük bankası bu konuda ilk adımı atan oldu.

Bankanın Flexa ortaklığı ülkede Bitcoinin ilk kez bankalar vasıtasıyla işlem görmesini sağlayacak. Banka, çıkan yasaya en kısa sürede uyum sağlamak için Bitcoin kredileri, kredi kartları ve ticari malları ve hizmetleri sağlayacak.

El Salvador El Salvador'un en büyük bankası kripto dünyasına hızlı giriş yaptı!

Ülkede Bitcoinin yasallaşması sonucu kullanılması da gerekli şartları yerine getirenler için zorunlu hale geldi. Bitcoin banka dışı bir işlem aracı olduğu için de hükümet  Chivo wallet  uygulamasını yarattı ve tüm El Salvador vatandaşlarına  30 dolarlık BTC yatırdı. Uygulama doğrudan bir bankaya bağlı değil ve dolar ve bitcoin alım satımında sıfır ücret alıyor. Bancoagrícola bankası ise entegre finansal hizmetler açısından bir adım ileriye gidiyor. Chivo Wallet kullanımına gerek kalmadan işlem yapmayı olanaklı hale getiriyor. Banka Gemini borsası ile de ortaklık kurmak için çalışmalara başladı.

 

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: