1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin düşünce ne yaptı?

El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin düşünce ne yaptı?

El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin düşünce ne yaptı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin düşerken ülke hazinesine alım yapmaya devam ediyor. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin düşünce ne yaptı?

El Salvador’un Bitcoin boğası olan devlet başkanı Nayib Bukele, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye resmi ziyarette bulundu. Ziyaret sırasında attığı tweetler ile gündem oldu. Türk Havacıclık ve Uzay Sanayii ile iş birliği anlaşması imzalayan Nayib Bukele, anlaşmayı Cem Yılmaz’ın GORA filminden sonra viral olan ünlü repliği ile açıkladı.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1484595024734175241

Bukele, Türkiye ziyaretini de son günlerde çok konuşulan bir replik ile duyurmuştu. Bitcoin’i geçtiğimiz yaz dünyanın gündemine oturtan ve El Salvador’un resmi parası haline getiren Nayib Bukele ziyaret boyunca renkli görüntüler verdi.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1483903670135795716

Bukele, son attığı tweet ile de Bitcoin düşerken aldığı pozisyonu açıkladı. Bitcoin alma fırsatı kaçırmadığına dikkat çeken Başkan, 15 milyon dolar karşılığında 410 Bitcoin daha aldıklarını duyurdu. Bitcoin’in son düşüşte ortaya çıkan satış baskısına da değindi ve BTC’nin ucuza satıldığını belirtti.

https://twitter.com/nayibbukele/status/1484651539587289091

El Salvador’da devlet hazinesi Bitcoin olarak tutuluyor ve sosyal hayatta Bitcoin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Ülkede muhalifler tarafından yapılan yoğun eleştirilere rağmen Bitcoin kullanımı toplumun her kesimine yayıldı. Seyyar satıcılarda bile Bitcoin ile ödeme yapıldığı gözleniyor.

İlgili: İşte El Salvador’da Bitcoin kullanımının geldiği seviye!

Bitcoin başta olmak üzere kirpto para piyasasındaki düşüş ise devam ediyor. Piyasa hafta sonuna da kırmızı bir görüntü ile girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin, %8’e yakın değer kaybetti ve uzun bir aranın ardından ilk defa bu kadar düşük bir seviyeye geriledi. BTC, 35,631 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise 674 milyar dolara düştü.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin (BTC) günlük grafik

bitcoin El Salvador Başkanı Bukele Bitcoin düşünce ne yaptı?

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.