1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Ekonomist Peter Schiff’ten %100 Bitcoin ve ETH tahmini açıklaması

Ekonomist Peter Schiff’ten %100 Bitcoin ve ETH tahmini açıklaması

Ekonomist Peter Schiff’ten %100 Bitcoin ve ETH tahmini açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin karşıtlığı ile bilinen ünlü isim Peter Schiff, Bitcoin ve Ethereum tahminlerini neredeyse yüzde 100 doğru çıktığını söyleyerek bunu bir tweet üzerinden duyurdu. Olayın ayrıntılarına bakalım.


Ekonomist Peter Schiff’ten %100 Bitcoin ve ETH tahmini açıklaması

Sürekli Bitcoin eleştirileri ile bilinen, varlık yönetimi fonu SchiffGold kurucusu Peter Schiff, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yaptığı kripto para tahminlerinin tamamen doğru çıktığını söyledi.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Schiff, bu hafta başında yaptığı açıklamada, Ethereum fiyatını doğru tahmin ettiğini söylemişti. Şimdi de düşüşte olan Bitcoin ve Ethereum ile ilgili tahmin ettiği seviyeleri de neredeyse doğru bildiğini belirtiyor. Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Benim tahmin ettiğinden birkaç gün fazla sürdü ama Bitcoin 20,000 dolara 80 dolara kadar yaklaştı. Ethereum da 1,000 dolara 20 dolara kadar düştü. Bu da 4 gün önceki tweeten bu yana Bitcoin için yüzde 30 ve Ethereum için de yüzde 40 düşüş demek. Ancak dip henüz görülmedi. Bu düşük seviyelerde de aradan kalktığında ben gerçek çöküş bekliyorum.”

Bitcoin için yüzde 30 ve Ethereum için de yüzde 40 düşüş

Schiff, yakın zamanda Bitcoin ve Ethereum için yaptığı tahminlerin gerçekleştiğini söyledi. Daha önce BTC için 20,000 dolar ve ETH için de 1,000 dolara ulaşacağı tahminini dile getirdiğini hatırlatıyor.

Yine de tam isabet olmadığını da kabul ediyor. Çünkü BTC söz konusu seviyeye 80 dolara kala dip yaptı. ETH ise 1,000 dolara 20 dolar kalmış durdu.

Peter Schiff, bu tahminini 11 Haziran’da yani beş gün önce yapmıştı. Ancak yine de iki lider kripto para için dip seviyesinin görülmediğini belirtiyor. Ona göre gerçek çöküş çok yakında gelecek.

İlgili – Bitcoin fiyatı yeni destekten yükselme çabasında: Güncel BTC teknik analizi

Schiff: Bitcoin 5,000 doları test edecek

Schiff, 15 Haziran’da yaptığı açıklamada, Bitcoin’in muhtemelen uzun vadeli desteği olan 5,000 doları test edebileceğini söylemişti. Tabii, Schiff her zaman BTC ile ilgili çökecek, ölecek ve gerçek para değildir gibi söylemlerle dikkat çektiğini de hatırlatalım.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: