1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Efsanevi trader Peter Brandt’ten şok Bitcoin açıklaması ve BTC EFT onayı tahmini

Efsanevi trader Peter Brandt’ten şok Bitcoin açıklaması ve BTC EFT onayı tahmini

Efsanevi trader Peter Brandt’ten şok Bitcoin açıklaması ve BTC EFT onayı tahmini
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü trader Peter Brandt, Bitcoin ile ilgili açıklaması ile dikkat çekti. Yılların kıdemli analisti aynı zamanda BTC ETF’nin onaylanmasının da kaçınılmaz olduğunu söylüyor. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.

Efsanevi trader Peter Brandt’ten şok Bitcoin açıklaması ve BTC EFT onayı tahmini

Yılların uzman traderi Peter Brandt, 2017 yılında Bitcoin (BTC) fiyatının çöküşünü doğru tahmin etmesiyle kripto para sektöründe ün kazanmıştı. Şimdi de uzun vadede Bitcoin’in tüm varlıkların üzerinde bir konuma sahip olacağını söylüyor.

Brandt, Twitter’de 696.800 abonesine yaptığı açıklamada, Bitcoin’in eninde sonunda hisse senetleri ve altının altındaki bir varlık olma pozisyonundan kurtulacağını söylüyor. Geçmiş yıllarda BTC fiyatı bu iki varlığın fiyatı ile korelasyonu ile dikkat çekti. Efsanevi tradere göre Bitcoin buradaki bağı koparacak.

İlgili – Bitcoin fiyatı 2022 dip seviyesinin altına düşer mi? Ünlü analist açıkladı ve tarih verdi

Ünlü trader, tahmini bir adım daha ileri götürüyor. Ona göre yeterli zaman geçmişten sonra Bitcoin diğer varlık sınıflarında da belirleyici rol olamaya başlayacak. Şöyle açıklıyor:

“BTC’in diğer piyasalarla korelasyonu kalıcı olmayacak. BTC tüm varlıkların üzerinde bir pozisyona yerleşecek. Burada önemli olna tek şey de bu.

Bitcoin’in diğer varlıklarla, altınla, hisse senetleriyle, ekonomi ve diğerleriyle korelasyonu önemli değil. Belli bir süre sonra tüm bunların Bitcoin ile nasıl bir korelasyona sahip olacağı önemli olacak.”

İlgili – Ünlü yatırımcı, önümüzdeki 9 ay içinde Bitcoin’i %350 yükseltecek katalizörü açıkladı

Bitcoin ETF’nin onaylanması kesin

bitcoin etf

Brandt aynı zamanda ABD’de düzenleyicilerin Bitcoin exchange-traded fund (ETF) ürününe onay vermesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu da söylüyor. Buna rağmen, ETF onayı haberinin de bir satış dalgası tetikleyeceğini ifade ediyor.

Nisan 2024’te beklenen Bitcoin halving olayı ile ilgili de benzer görüşlere sahip.

Kaynak

Etiketler: