eBay gelecek ay Bitcoin ve kripto piyasasını sevindirecek adımı atar mı?

eBay gelecek ay Bitcoin ve kripto piyasasını sevindirecek adımı atar mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto paraların artık eBay’de de ödeme yöntemi olarak kabul edilebileceği yönündeki yorumlar piyasa için iyi bir haber. eBay CEO’su Jamie Iannone’un bu konuda ne dediğine bakalım. eBay, 85 milyar dolarlık bir ödeme hacmine sahip.


eBay, gelecek ay Bitcoin ve kripto ödemelerini başlatır mı?

eBay, e-ticaret alanının geleceğine odaklanıyor. Bu gelecek ise şu an özellikle teknoloji odaklı yeni neslin üzerine kuruluyor. Bu yeni nesil ise piyasalar için önemli ölçüde büyüme demek. eBay CEO’su Jamie Iannone ise bundan sonra atılacak doğru atımın kripto paraları kabul etmek olacağını düşünüyor. Böylece e-ticarette yeni dalga ve gelecek yeni hedef kitleye ulaşılabilsin.

eBay aynı zamanda ödemeler konusunda başka adımlar da atıyor. Özellikle ortaklıkları geliştiriyor ve Google Pay ile Apple Pay gibi ödeme hizmetleri ile iş birliği yapmaya başladı.

İlgili – Ripple yetkilisi açıkladı: Rusya, SWIFT yaptırımını Bitcoin ile aşabilir mi?

Iannone, eBay platformu üzerinde 85 milyar dolar gibi yüklü bir ödeme hacmi var. Bundan dolayı ödemeleri çeşitlendirme adına daha fazla bu alanda yatırım yapabilir. Kripto paralar yeni tür ödeme yöntemi ve eBay de çok yakın gelecekte Bitcoin ve kripto para ödemelerini platforma getirmeyi düşünüyor.

bitcoin

Eğer eBay’in kripto para ödemelerini tanıtmasını merakla bekliyorsanız, 10 Mart tarihini not alabilirsiniz. Çünkü Iannone’a göre söz konusu tarihte ödemeler, reklam ve odaklanılacak kategoriler konusunda daha derip bir inceleme yapılacak.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Geçen sene eBay kendi platformlarından NFT alınıp satılabileceğini duyurmuştu. Ünlü pazar yeri aynı zamanda non-fungible token’lerin daha geniş bir koleksiyoncu ve içerik oluşturucusu kitlesine erişim sağladığını kabul etmişti.

Artık öyle görünüyor ki kripto ve dijital paralar geleceğe şekil vermeye başlıyor ve daha fazla şirket de bunu kabul ediyor. Kripto paralar da artık ödeme yöntemi olarak kendilerine piyasada yer ediniyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
eBay gelecek ay Bitcoin ve kripto piyasasını sevindirecek adımı atar mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.