fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Düzenleyici baskısı sonucu Binance bu işlemleri durdurdu

Düzenleyici baskısı sonucu Binance bu işlemleri durdurdu

Düzenleyici baskısı sonucu Binance bu işlemleri durdurdu
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın farklı ülkelerinin düzenleyicileri Binance aleyhinde adımlar atmaya devam ediyor. Artan baskı sonucu Binance tokenize edilmiş hisse senetleri ticaretini durdurma kararı aldı. Açıklamada, “diğer ürünlere daha fazla odaklanacağız” deniliyor.


Binance, hisse senetleri işlemlerini durdurdu

Binance artık hisse senetleri ticareti hizmeti vermeyecek. Bu karar, dünyanın en büyük borsası ile ilgili son gelişmeden sonra geldi. Buna göre Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeliler Komisyonu da Binance’in kayıt durumu konusunda borsaya uyarı gönderen düzenleyiciler listesine katıldı.

Binance tokenize hisse senetleri özelliğini kaldırdı

Kripto para borsası Binance, tokenize hisse senetleri özelliğini kaldırdı.

Lider kripto para borsası, Tesla gibi bir dizi hisse senetleri için Nisan’da işlemler başlatmıştı. Sonuçta bu adımı düzenleyicilerin dikkatini çekmişti.

Son bir ayda çok sayıda ülkenin düzenleyici kurumu Binance’e uyarılarda bulundu. Buna göre Binance’in söz konusu ülkelerdeki düzenleyici durumu, resmi kaydı ve ilgili lisansları bulunmuyor. En başta İngiltere, Binance’e durdurma kararı vermişti.

İlgili – Binance’e bir darbe de Avrupa’nın en büyük ödemeler ağından

Binance, dünya genelindeki düzenleyicilerden şiddetli baskı altında. Buna rağmen hisse senetleri işlemlerini durdurma kararının bulunla ilgili olmadığını savunuyor. Açıklamada, “diğer ürünlere daha fazla odaklanacağız” deniliyor.

Son olarak Hong Kong’un piyasalar düzenleyicisi, bir uyarı yayınlayarak Binance Group’un bölgede faaliyet göstermek için kayıtlı bir kuruluş olmadığını bildirmişti. Japonya, İtalya, Polonya, Singapur, Tayland, Cayman Adaları, ABD ve İngiltere, hepsi de son bir ayda Binance ile ilgili endişelerini dile getiren ülkeler.

Borsaya karşı baskı artarken bazı İngiliz bankaları da Binance aleyhinde adımlar atıyor. Mesela, Barclays ve Santander, her ikisi de borsaya olan ödemeleri engelledi. Her iki banka da bu adım ile müşterilerini korumak istediklerini bildiriyor.

İlgili – İşte Visa ve Mastercard’ın Binance kararı!

Binance CEO’su Changpeng Zhao ise bu gelişmeler üzerine açıklama yaparak, borsa olarak düzenleyiciler ile çalışmada kararlı olduklarını bildirmişti. Ona göre daha fazla düzenleme, “sektörünün olgunlaştığını gösteren pozitif bir işaret”.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: