Loading...
btc
BTC
-0.1%
Bitcoin
63.728,95 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.080,89 USDT
bch
BCH
-0.77%
Bitcoin Cash
483,07 USDT
xrp
XRP
-0.12%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.27%
Litecoin
79,73 USDT
bnb
BNB
0.34%
Binance Coin
539,45 USDT
sol
SOL
-0.37%
Solana
135,72 USDT
avax
AVAX
-0.79%
Avalanche
34,49 USDT
ada
ADA
-0.65%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.47%
Poladot
6,67 USDT
doge
DOGE
-0.46%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dünyanın ilk düzenlenmiş kripto para borsası hangisi?

blocktrade
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blocktrade dünyanın ilk düzenlenmiş borsası olma yolunda. Avrupa Tahviller ve Marketler Kurumu (ESMA)’nın bir üyesi olan Finans Piyasaları Kurumu gerekli faaliyet iznini verdi.


Dünyanın İlk Tam Düzenlenmiş Kripto Borsası: Blocktrade

Blocktrade , uzun zamandır beklenen bir gelişmenin ilk adımı olma yolunda ilerliyor. Bir Kripto para borsasının hizmete başlamadan önce tamamıyla düzenleyicilerden izin almış olması gerçekten büyük bir olay. Liechtenstein merkezli Blocktrade.com Finans Piyasaları Kurumu’ndan (the European Securities and Markets Authority, ESMA) resmi izin aldı. Bu kurum Avrupa Tahviller ve Marketler biriminin bir üyesi. Blocktrade, ilk düzenlenmiş borsa olarak test için hazır.

Forbes dergisinin haberine göre borsa MiFID II kurallarına göre izin aldı. Haberde söyle denildi:

“Şu ana kadar kripto paralarla ticaret yapmak finans kurumları için mümkün değildi. Blocktrade.com, bunu gerçekleştiren ilk kurum olacak ve tamamen MiFID II çerçevesinde faaliyet gösterecek. Buna ilaveten platformun saniyede 1 milyondan fazla işlem yapabilme kapasitesi olduğunu ve bunun her geçen gün arttığını belirtiriz”

Blocktrade.com CEO’su Luka Gubo “ bu Avrupa için kripto paraları yeni bir ürün olarak kabul etmenin ve bunları yasal çerçeveye oturtmanın en ideal yolu” şeklinde konuştu.

Ayrıca bakınız: Onay Alan Kripto Para Borsası Artıyor-12 Yeni Güney Kore Kripto Para Borsası Hangileri?

Borsada ilk olarak Bitcoin Ethereum Bitcoin Cash Litecoin ve Ripple yer alacak. İlerleyen zamanlarda Crypto Traded Indices, Security Tokens, and Tokenized Asset hizmetleri de sunulacak. Tamamen hazır olması için Eylül ayını beklemek gerekecek. Şu an sadece kayıt için açık durumda.

“Kripto para yatırımı için yoğun bir talep var”

Pek çok yatırımcı hala düzenlenmemiş borsaları çok riskli buluyor. Sayıları 170’i bulan ve borsalar yeteri kadar şeffaf bulunmuyor. Gubo, yatırımcılardan Kripto paraya yatırım için ciddi bir talep olduğunu belirterek şunları söylüyor:

“Eğer kurumsal bir yatırımcı kripto paraya yatırım yapmak istiyorsa şöyle bir problem ile karşılaşıyor: Alım için emri nereye verecek? Kripto paraların değerlendirilmesi ile alakalı çok spekülatif ortamlar var. Dolayısıyla kırılganlığı azaltmanın bir yolu yok. Bu durumda iyi ve resmi bir düzenleme bu riski azaltmanın tek yolu”.

Ayrıca, daha çok kurumun bu pazara girmesiyle bu kırılganlığın azalacağını ve daha çok geleneksel yatırımcının da bu pazara geleceğini düşünüyor. Ayrıca ICOların da mutlaka bu borsalarda yer alacağını fakat bunun için gerekli düzenlemelerin yapılmasının teknolojinin biraz daha gelişmesinin beklenmesi gerektiğini ekliyor.

Kaynak için tıklayınız

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.