1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?
0
“sportsbet”

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı 5,000 adedin üzerine çıktı. BTM olarak adlandırılan Bitcoin ATM’ler dünyanın 90 ülkesinde bulunuyor. Ancak bu BTM’lerin yarısından fazlası ABD’dedir.


Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı 5 bini geçti

Dünya genelindeki Bitcoin ATM (BTM) sayısı ilk defa 5,000 adede ulaştı. Bu veriyi CoinATMRadar, 24 Haziran’da yaptığı açıklamada doğruladı.

koinmedya_telegram

Son istatistiklere göre, yaklaşık 90 ülkede 5,006 bağımsız BTM bulunuyor. Kripto para kullanıcıları bu BTM’leri kullanarak Bitcoin (BTC) alabilir ya da satabilirler. Bazı makineler her iki işlemi aynı anda sunuyor.

İlgili: Bitcoin ATMleri bozuldu ve etrafa para saçıldı

Veriler, BTM sektöründe uzun süredir devam eden bir büyüme dönemini kapsıyor. BTM sayısında liderlik ise ABD’dedir. ABD’deki BTM’ler trende öncülük ediyor.

koinmedya_brave

BTM sayısı her ay artarken, sadece Haziran ayında 150 yeni BTM kuruldu ve bu da günde yaklaşık 6 adet BTM kurulması anlamına geliyor. BTM kurulmasında ise liderlik General Bytes’ta bulunuyor. Bu şirket de yakın zamanda BTM üretiminde Genesis Coin’i geçti.

İlgili: Bank of America CEO’su: Kripto paralar ile nakitsiz bir topluma hazır mısınız?

Cointelegraph’ın haberine göre, 2019’da sadece “klasik” BTM’ler değil aynı zamanda diğer modeller de kullanma sunuldu.

Dünya genelindeki BTM’lerin yarısından fazlası ABD’de bulunuyor. ABD’deki BTM sayısı 3,229’a ulaştı.

BTM piyasasında artan rekabet, kullanıcılardan alınan ücretlerin azalmasına da yol açabilir. Şu an bu ücretler online alternatiflerinden çok daha yüksektir.

İlgili: Rusya Merkez Bankası kendi kripto parasını çıkarmayı tasarlıyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.