1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı nerdeyse her yıl ikiye katlıyor. 2019 yılında sadece 5 bin Bitcoin ATM’si vardı. Ya şimdi?


Dünya üzerindeki Bitcoin ATM katlanarak artıyor.

Dünya genelindeki Bitcoin ATM (BTM) sayısı 2019’da ilk defa 5,000 adede ulaştı.

Son istatistiklere göre, yaklaşık 68 ülkede 17 binin üzerinde bağımsız Bitcoin ATM (BTM) bulunuyor. Kripto para kullanıcıları bu BTM’leri kullanarak Bitcoin (BTC) alabilir ya da satabilirler. Bazı makineler her iki işlemi aynı anda sunuyor.

Veriler, BTM sektöründe uzun süredir devam eden bir büyüme dönemini kapsıyor. BTM sayısında liderlik ise ABD’dedir. ABD’deki BTM’ler trende öncülük ediyor.

BTM sayısı her ay artarken, sadece son 1 ayda 1,000 üzerinde BTM kuruldu. Bu da günde yaklaşık 150 adet BTM kurulması anlamına geliyor. BTM kurulmasında ise liderlik General Bytes’ta bulunuyor. Bu şirket de yakın zamanda BTM üretiminde Genesis Coin’i geçti.

Lütfen Bkz: Bitcoin haber, gündem ve son dakika gelişmeleri

Cointelegraph’ın haberine göre, 2019’da sadece “klasik” BTM’ler değil aynı zamanda diğer modeller de kullanma sunuldu.

Dünya genelindeki BTM’lerin yarısından fazlası ABD’de bulunuyor. ABD’deki BTM sayısı 14 bini geçti.

BTM piyasasında artan rekabet, kullanıcılardan alınan ücretlerin azalmasına da yol açabilir. Şu an bu ücretler online alternatiflerinden çok daha yüksektir.

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?

Türkiye’de kaç adet Bitcoin ATM var?

Güncel verilere göre Türkiye’deki toplam Bitcoin ATM sayısı ise 10 adet. 9’u İstanbul’da ve 1’i İzmir’de bulunuyor. Aşağıda İstanbul’daki Bitcoin ATM’lerinin yerini görüyoruz.

Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı Dünya üzerindeki Bitcoin ATM sayısı kaç?

Kaynak