1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!

Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!

Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünya, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşa kilitlenmiş durumda. Küresel finansal piyasalarda kısmi bir türbülans yaşanıyor. Bu süreçte kripto para piyasaları da payına düşeni alıyor.


Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!

Rusya ve Ukrayna savaşının etkisi ile Bitcoin 34 bin dolara kadar geriledi. Ancak gelen tepki alımları Bitcoin fiyatlarının tekrardan yükselmesine neden oldu. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 38 bin doların üzerine çıktı.

balinaların satın aldıkları altcoin Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!

Rus ordularının Ukrayna’ya girmesinin ardından Batılı dünya ekonomileri, Rusya aleyhine ciddi yaptırım kararları almaya hazırlanıyor. Hatta Rusya’nın SWIFT’ten çıkarılabilmesi iddia ediliyor. Bu aşamada geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Bitcoin ve kripto paraları yasaklaması konuşulurken birden keskin bir politik değişikliğe giderek Rusya’nın Bitcoin ve kripto paraları legal ödeme aracı yapması, daha anlamlı hale geliyor. Belki de Rusya, olası yaptırımları Bitcoin ve kripto paralar sayesinde açmaya çalışacaktır.

Savaşın başladığı gün kripto para piyasalarında türbülans yaşanırken Ethereum balinalarının MATIC ve LINK toplaması dikkat çekti. Ethereum balinaları 3.5 milyon adet MATIC ve 99,990 adet Chainlink aldıkları iddia edildi.

Lütfen Bkz: Güncel Polygon-MATIC fiyat tahmini

Kvothe isimli bir balina 2.7 milyon adet MATIC satın aldı. Kimliği belirsiz bir balina ise tek başına 99,990 adet Chainlink satın aldı.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink fiyat tahmini

Ethereum ve ERC-20 token’larında Rusya merkezli geliştiricilerin çalıştığı bilinen bir konu. Rusya’nın Ukrayna’ya girmesinin ardından başlatılan yaptırımları kripto para piyasalarına yansır mı merak ediliyor. Batılı devletlerin Rusya krizinin devamında kripto para piyasaları üzerinde keskin regülasyon uygulamaları da ihtimaller arasında.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.