Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!

Dev Ethereum balinalarından beklenmedik hareketlilik! Milyonlarca dolarlık ETH nereye gitti?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya, Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşa kilitlenmiş durumda. Küresel finansal piyasalarda kısmi bir türbülans yaşanıyor. Bu süreçte kripto para piyasaları da payına düşeni alıyor.


Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!

Rusya ve Ukrayna savaşının etkisi ile Bitcoin 34 bin dolara kadar geriledi. Ancak gelen tepki alımları Bitcoin fiyatlarının tekrardan yükselmesine neden oldu. Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 38 bin doların üzerine çıktı.

balinaların satın aldıkları altcoin Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!

Rus ordularının Ukrayna’ya girmesinin ardından Batılı dünya ekonomileri, Rusya aleyhine ciddi yaptırım kararları almaya hazırlanıyor. Hatta Rusya’nın SWIFT’ten çıkarılabilmesi iddia ediliyor. Bu aşamada geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Bitcoin ve kripto paraları yasaklaması konuşulurken birden keskin bir politik değişikliğe giderek Rusya’nın Bitcoin ve kripto paraları legal ödeme aracı yapması, daha anlamlı hale geliyor. Belki de Rusya, olası yaptırımları Bitcoin ve kripto paralar sayesinde açmaya çalışacaktır.

Savaşın başladığı gün kripto para piyasalarında türbülans yaşanırken Ethereum balinalarının MATIC ve LINK toplaması dikkat çekti. Ethereum balinaları 3.5 milyon adet MATIC ve 99,990 adet Chainlink aldıkları iddia edildi.

Lütfen Bkz: Güncel Polygon-MATIC fiyat tahmini

Kvothe isimli bir balina 2.7 milyon adet MATIC satın aldı. Kimliği belirsiz bir balina ise tek başına 99,990 adet Chainlink satın aldı.

Lütfen Bkz: Güncel Chainlink fiyat tahmini


Ethereum ve ERC-20 token’larında Rusya merkezli geliştiricilerin çalıştığı bilinen bir konu. Rusya’nın Ukrayna’ya girmesinin ardından başlatılan yaptırımları kripto para piyasalarına yansır mı merak ediliyor. Batılı devletlerin Rusya krizinin devamında kripto para piyasaları üzerinde keskin regülasyon uygulamaları da ihtimaller arasında.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dünya Rusya krizini konuşurken balinaların satın aldıkları altcoin’ler dikkat çekti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.