1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. 2022’de Bitcoin ve kriptonun önündeki 4 büyük tehdit

2022’de Bitcoin ve kriptonun önündeki 4 büyük tehdit

2022’de Bitcoin ve kriptonun önündeki 4 büyük tehdit
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektörü bu yıla iyi bir başlangıç yapmadı. Buna ek olarak öyle görünüyor ki sektörü olumsuz etkileyebilecek birden fazla büyük tehdit var.


2022’de Bitcoin ve kriptonun önündeki 4 büyük tehdit

Kripto paraları sevmeyenler bile 2021 yılının inanılmaz bir yıl olduğunu kabul ediyor. Buna rağmen 2022 yılı iyi bir başlangıç yapmadı. Mesela lider Bitcoin Kasım 2021 zirvesinden bu yana yüzde 50 civarında değer kaydetti. Daha küçük kripto paralar ise daha büyük kayıplar verdi.

2022 yılında kripto parayı bekleyen büyük tehditler var. İşte, kripto yatırımcıların bilmesi gereken 4 büyük tehdit:

1. Geniş ekonomik koşullar

Kripto para sektörü merkezsiz bir yapıya sahip ve finans alanındaki bankalar gibi aracı kurumları ortadan kaldırıyor. Bundan dolayı zaman zaman geleneksel finanstaki sorunların bu alanı etkilemeyeceği düşünüyor. Ancak öyle değil.

Fed’in salgın döneminin önlemlerini kaldırma kararı ve faiz açıklamaları kripto sektörünü olumsuz etkiliyor. Aynı zamanda bugünlerde çok konuşulan Ukrayna – Rusya krizi de Bitcoin ve genel piyasası etkileyen başka bir olay.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir ve geleceği nasıl? Bitcoin nasıl alınır?

2. Artan düzenlemeler

Kripto paraları bu yıl bekleyen başka bir tehdit ise düzenlemeler ile ilgili. Çünkü öyle görünüyor ki başta ABD hükümeti olmak üzere bir çok ülke hükümeti kriptolar konusunda düzenlemeler hazırlıyor. En son geçtiğimiz Mayıs ayında Çin’in yasaklar getirmesi ile yaşananları hatırlayın. Fiyat keskin bir şekilde düşmüştü.

Joe biden kripto

Tabii ABD, Çin örneğini takip etmeyecek. Ancak yine de şimdiye kadar özgür bir şekilde gelişen kripto para sektörü artık bu kadar rahat olmayacak.

3. Tether (USDT) ya da diğer stabil coinlerim potansiyel çöküşü

Kripto para sektöründe en büyük endişelerden biri de Tether ile ilgili. Zaten düzenleme isteklerinin başında stabil coinleri kontrol etmek var. Tether şirketi ile ilgili endişeler kriptoda başka bir satış dalgası oluşturabilecek cinsten.

İlgili – Tether Rehberi: Tether nedir? USDT kim kurdu, ne işe yarar, güvenilir mi?

4. Scam ve dolandırıcılıklar

Kripto dolandırıcılar geçen yıl 14 milyar dolarla rekor kırdı. Kripto analiz şirketi Chainalysis’in verileri bunu gösteriyor. Bundan dolayı kripto yatırımları ile ilgili scam ve dolandırıcılık olayları arttı. Çünkü geçen yıl kripto yatırım miktarı da artmıştı. Ancak scam olanları sektörün kanayan yarası olarak kalmaya devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: