fbpx
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Dump ettiklerini geri alan Bitcoin balinalarının cüzdanları patlamak üzere

Dump ettiklerini geri alan Bitcoin balinalarının cüzdanları patlamak üzere

Dump ettiklerini geri alan Bitcoin balinalarının cüzdanları patlamak üzere
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin balinaları son birkaç aydır dump ettikleri coinleri yeniden almaya başladı. Sonuçta büyük BTC sahiplerinin elindeki coin miktarı yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) yükseldi.


Bitcoin balinaları dump ettikleri coinleri geri alarak ATH yaptılar

Analiz şirketi Glassnode’un sağladığı verilere göre, likit olmayan Bitcoin arzı toparlanarak 14,400 BTC’nin üzerinde yeni tüm zamanların en yüksek değerini kaydetti.

Söz konusu verileri ve grafiği Moskoski Capital CIO’su paylaştı. Buna göre en çok Bitcoin’e sahip kullanıcılar, yani balinalar son dump sırasında sattıklarını geri almaya başladı. Balinalar, 108 gündür ellerindeki Bitcoin’leri dump ediyordu. Şimdi ise sattıklarını piyasadan geri alarak uzun vadeli soğuk cüzdanlara kaldırmaya başladılar.

İlgili – Bitcoin teknik analizi: Bollinger Bandlarının aralığı genişliyor!

Bitcoin balinaları dump ettikleri coinleri geri alarak ATH yaptılar

Kaynak: Twitter

Bu grafiğe göre, Bitcoin balinaları dump ettikleri BTC’leri geri aldı. Sonuçta sahip oldukları kripto para miktarı yeni tarihi seviyeye çıktı.

Lex Moskovski (@mskvsk) şöyle diyor:

“Güçlü Bitcoin sahiplerinin elindeki BTC miktarı dumpın tamamının da üzerine çıkarak ATH yaptı. Bu çok boğa bir durum.”

Kısa süre önce ise Bitcoin balinalarının lider kripto parayı dip fiyat seviyesinden almaya başladığını haber vermiştik. O zaman BTC ilk önce 32,000 dolardan işlem görüyordu. Ardından ise 38,000 dolar bölgesine yükseldi.

Öte yandan balinalar alımlara devam ettikçe büyük günlük işlem sayıları yükseldi.

Lider kripto para Bitcoin dün 42,000 dolar seviyesini geçti. Ardından ise bir miktar geri çekilme ile şimdi 41,780 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin grafiklerindeki bir dizi teknik veri de boğa sinyaller veriyor. Yine de piyasaya boğaların dönüş yapıp yapmadığından emin olmak için bugün yaşanacak aylık kapanışa bakmak gerekiyor.

İlgili – Bitcoin’de yükselişe işaret eden 5 boğa aylık grafik

Bitcoin bu yılın başında hızlı bir yükseliş ile 65,000 dolar yakınında yeni ATH değeri kaydetmişti. O zamandan bu yana yüzde 50 oranında düşmüştü. Şimdi 40,000 doları geçerek toparlanma sinyali veriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: