1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Tesla’dan sonra yeni bir kurumsal firma daha Bitcoin alımında bulundu!

Tesla’dan sonra yeni bir kurumsal firma daha Bitcoin alımında bulundu!

Tesla’dan sonra yeni bir kurumsal firma daha Bitcoin alımında bulundu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin 40 bin doları aştıktan sonra kurumsal firmalar Bitcoin alımında bulunduklarını açıklamaya başladı. Anlaşılan Bitcoin $30K – $35K bandında hareket ederken kurumsal firmalar Bitcoin toplamış!


Tesla’dan sonra yeni bir kurumsal firma daha Bitcoin alımında bulundu!

Kurumsal firmalar teker teker Bitcoin alımında bulunduklarını açıklıyorlar. Ancak dikkat edilmesi gereken bir konu var ki kuvvetle muhtemel kurumsallar, Bitcoin aldıktan çok sonra kamuoyuna Bitcoin aldıklarını açıklıyorlar. Hiçbir kurumsal firma göstere göstere Bitcoin alımında bulunmuyor. Alım işlemi gerçekleştikten çok sonra yatırım kararlarını piyasaya duyuruyorlar.

Temmuz ayının 3’üncü haftasında zor günler geçiren Bitcoin, tekrardan 40 bin doların üstüne çıkmayı başardı. Bitcoin 20 Temmuz’da bir ara 30 bin doların altına geriledi. Bu süreçte bireysel yatırımcılar panik içerisinde Bitcoin satışında bulunurken kurumsal firmalar soğukkanlılıkla Bitcoin topladılar. Bu kurumsa firmalardan birisi de Golden Tree idi. 45 milyar doların üstünde fonu yöneten firma, lider kripto para yatırımında bulunduğunu piyasaya duyurdu. Genel merkezi New York’ta bulunan Golden Tree’nin Londra, Singapur, Tokyo ve Sidney’de de merkezleri bulunuyor.

Lütfen Bkz: Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük ama bu ilk oluyor!

Son dönemde Bitcoin’e yatırım yapan başlıca kurumsal firmalar: Tesla, Golden Tree, Black Rock, Tone Ridge ve Altshuler Shaham.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 41,600 dolar bandında işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin alımında bulundu Tesla’dan sonra yeni bir kurumsal firma daha Bitcoin alımında bulundu!

Toplam kripto para piyasalarının değeri ise 1.622 trilyon dolar seviyesinde. Bitcoin’in toplam piyasa içerisindeki payı ise %48.2 düzeyine çıktı. İkinci büyük kripto para olan Ethereum ise 2,455 dolar bandında işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.