1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük ama bu ilk oluyor!

Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük ama bu ilk oluyor!

Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük ama bu ilk oluyor!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasalarında bu da olmaz canım dediğimiz her şey oluyor. Bitcoin girişimcileri sineğin kanadındaki yağı elektriğe çevirip Bitcoin kazıyor!


Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük ama bu ilk oluyor!

Bitcoin piyasaları nelere şahit olmadı ki! İranlı madenciler caminin bodrumuna düzenek kurarak caminin elektriğini çaldılar ve Bitcoin kazdılar. Rus mühendis ise mesaiye kalıyorum ayağı ile nükleer santralin süper güçlü bilgisayarında Bitcoin kazdı. Rizeli çılgın girişimcimiz ise boşa akan dereden elektrik üreterek Bitcoin kazdı. El Salvador ise volkanik dağlardan çıkan enerjiden Bitcoin kazmayı planlıyor. Ancak Polonya’da şapka çıkarır cinsten bir örnek yaşandı.

Polonya Emniyet Genel Müdürlüğü binasında uyanık (!) Polonyalı memur, genel merkezin elektriğini kullanarak bir süre Bitcoin kazdı. Ama kısa sürede yakayı ele verdi. Varşova Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Bitcoin kazan uyanık memurun görevine son verildi.

Polonya merkezli yerel medyaya (Gazeta Wyborcza) yansıyan haberde illegal biçimde Bitcoin kazan kişi polis memuru değil, Polonya Emniyet Güçlerinde IT departmanında çalışan bir memur. Emniyet Müdürlüğü veri tabanlarına herhangi bir sızma olmadığı sadece elektrik hırsızlığının söz konusu olduğunu belirtti.

Lütfen Bkz: Ayın son iş gününde Alım/Satım Ethereum Opsiyonlarından hangisi baskın?

Geçtiğimiz hafta Malezya’da güvenlik güçleri illegal biçimde Bitcoin madenciliği yapan bir tesise baskın düzenledi ve 1,000 adet Bitcoin rig’ine el koydu.

Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük ama bu ilk oluyor!

Temmuz ayı içerisinde ise Ukrayna’da da bezer şekilde 5,000 adet Bitcoin kazan makinelere el konuldu.

Ülkemizde de yer yer benzer haberlere şahit oluyoruz. whitespools.com İzmir Serbest Ticaret Bölgesinde yurda illegal biçimde sokulmaya çalışılan yüklü miktarda Antminer marka Bitcoin kazan donanımlara el konulmuştu.

Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük Bitcoin piyasalarında her şeyi gördük ama bu ilk oluyor!Bitcoin fiyatları yazının kaleme alındığı saatte 40 bin dolar bandında işlem görüyor. Günlük ortalama 900 adet (36 milyon dolar) Bitcoin kazılıyor. Doğal olarak birçok girişimciyi bu piyasa cezbediyor.

Kaynak