okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.97%
Bitcoin
69.178,04 USDT
eth
ETH
2.54%
Ethereum
3.923,40 USDT
bch
BCH
1.2%
Bitcoin Cash
489,83 USDT
xrp
XRP
0.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.8%
Litecoin
84,57 USDT
bnb
BNB
0.64%
Binance Coin
604,10 USDT
sol
SOL
1.21%
Solana
165,39 USDT
avax
AVAX
1.18%
Avalanche
37,19 USDT
ada
ADA
1.29%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.41%
Poladot
7,53 USDT
doge
DOGE
1.12%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.3%
Shiba Inu
0,00 USDT

Ethereum’da güncelleme öncesi son görünüm nasıl?

ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum yatırımcılarının uzun süredir beklediği Londra güncellemesi bu hafta aktif olacak. Güncelleme öncesi Ethereum’da görünüm nasıl? Detaylara göz atalım.

Ethereum’da güncelleme öncesi son görünüm nasıl?

Ethereum geçtiğimiz hafta yatırımcılarının yüzünü güldürecek fiyat artışları gördü. Altcoin piyasasının lideri ETH, Coinmarketcap verilerine göre haftalık %16 değer kazancı gördü. Ethereum yazının kaleme alındığı anlarda 2,461 dolardan işlem görüyor.

Ethereum bu hafta yapılması planlanan Londra güncellemesi öncesi yatırımcılar arasında heyecan uyandırıyor. Önümüzdeki hafta yükselişin ortasındaki piyasada Ethereum’dan ne bekleyebiliriz göz atalım.

Bkz: Ethereum haberleri ve son dakika gelişmeleri

Altcoin piyasası oldukça iyi gidiyor. Bunda Ethereum’un büyük bir payı olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Ethereum’daki artış diğer altcoinlerin fiyatını etkiliyor. Yakın tarihli bir rapor, son birkaç ayda küresel kripto popülasyonundaki keskin artışın altını çizerek, sadece dört ayda nasıl ikiye katlandığının ve haziran ayı itibariyle 221 milyona ulaştığının altını çizdi.

Ethereum güvenli liman mı?

Ethereum bu artışın içerisinde Bitcoin ile pazarın %61’ini elinde bulunduruyor. Kripto para grafiklerindeki MVRV, her bir tokenin en son taşındığı zamanki fiyata bağlı olarak tüm token sahiplerinin ortalama kâr veya zararını gösterir. Ethereum’un MVRV’sine (30 günlük) bir bakış, kripto paraların kârda olduğuna işaret etti. Metrik, yazının yazıldığı tarihte 15 Mayıs’tan bu yana %11,54 ile en yüksek seviyeydi.

Ethereum aktif adres sayısı da 28 Temmuz itibari ile 593 bin. Bu sayıda 28 Haziran’dan beri ulaşılan en yüksek seviye. Ek olarak işlem hacimlerinde de kayda değer bir artış gözüküyor. Benzer artışı Ethereum 21 Temmuz’da da görmüştü.

ethereum Ethereum’da güncelleme öncesi son görünüm nasıl?

Karlılık

Ethereum’un nispeten yüksek MVRV’sine (30d) rağmen, metrikler, beklenen Londra hard fork’una bağlı piyasa beklentilerini yansıttı. Açıklanan raporlar, ETH’nin +%9 MVRV 30d’de olduğunu vurguladı. Bu, bir aylık ETH sahiplerinin ortalama kârının yaklaşık %9 olduğu anlamına geliyor, bu da sahipleri için iyi, ancak alıcılar için risk oluşturuyor.

Ayrıca, belirli bir zaman aralığında performansını “risksiz” bir varlıkla karşılaştıran Ethereum’un Sharpe oranına bakıldığında ETH’nin 26 Temmuz’da metrikte zirveye ulaştığını görülüyor. Sharpe oranının değeri 3.95 idi. Ancak son üç gün içerisinde düşerek 1,27’e indi. Bu, alınan her ek risk birimi için ETH’nin getiri sağlama kapasitesinin son birkaç aya kıyasla hala yüksek olduğu anlamına geliyor.

ethereum Ethereum’da güncelleme öncesi son görünüm nasıl?

Ethereum alınmalı mı?

Sonuç olarak, Ethereum şu anda yatırım yapmak isteyen alıcılar için biraz riskli görünüyor. Ancak, sahipleri için bunlar iyi zamanlar. Yeni alıcılar, daha istikrarlı bir pazar için hard fork’a kadar beklemeli. Bununla birlikte, diğer alternatifler, sert çatallanma sonrası Ethereum ve Bitcoin fiyat hareketini bekliyor gibi görünüyor. Sonuç olarak, bu en azından kısa vadede klasik bir “bekle ve izle” senaryosu gibi görünüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.