fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 578577 ₺ ETH : 44065 ₺ XRP : 10.34 ₺ LTC : 2063 ₺ USDT : 13.57 ₺ XLM : 3.42 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Çin Merkez Bankası’ndan kripto açıklaması!

Çin Merkez Bankası’ndan kripto açıklaması!

Çin Merkez Bankası’ndan kripto açıklaması!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasına olan baskısı ile bilinen Çin Merkez Bankası, duruşundan geri adım atmayacağını teyit etti. Detaylar haberimizde.

Çin Merkez Bankası’ndan kripto açıklaması!

Kirpto piyasasına yaptığı yoğun baskı ile bilinen Çin Merkez Bankası, bu yılın başlarından kripto piyasasında belirli kısıtlamalara gitmişti. Banka bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada bu kısıtlamalara devam edeceğini duyurdu.

Banka, kripto para ticareti ve spekülasyonlar üzerinde ağır düzenleyici baskıyı sürdürme sözü verdi. Banka cumartesi günü yaptığı açıklamaya göre, cumartesi günü yaptığı açıklamada, finansal platform şirketlerini uygulamalarını düzenlemelere göre düzeltmeleri için denetleyecek. Cuma günü yapılan toplantıda aynı zamanda yılın ikinci yarısında yapılacaklar konusunda takvim belirlendi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Çin, Bitcoin ve diğer tokenlerdeki artışın yetkililerin dolandırıcılık, kara para aklama ve aşırı enerji kullanımı riskleri konusundaki endişelerini artırmasının ardından son aylarda kripto ticareti ve madenciliğine yönelik büyük kısıtlamalar getirdi. Bu yasaklar ülkede 2017 yılından bu yana getirilen en büyük engeller olarak biliniyor.

Çin Merkez Bankası bu zamana kadar getirilen kısıtlamalar ile yetinmeyecek gibi görünüyor. Açıklamaya göre, merkez bankası büyük finansal riskleri önlemek için harekete geçecek ve kilit illerdeki yüksek riskli finansal kurumların sayısını azaltmaya çalışacak.

Özellikle geçtiğimiz ay Bitcoin madenciliğinin yasaklanması ile piyasaya ağır bir darbe vuran Çin’in piyasalarda neden olduğu yıkımın yaraları son dönemlerde sarılmaya başlandı. Bitcoin madencilik operasyonları hızlı bir şekilde ülkeyi terk ederken kendilerine yeni lokasyonlar belirledi ve faaliyete başladı.

Kirpto para piyasası da Çin’in açıklamalarına karşı artık daha ihtiyatlı yaklaşıyor. Çin’deki engellemelerin uzun dönemde kripto piyasası için olumlu sonuçlar doğuracağını düşünen analistlerin sayısı oldukça fazla.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.