1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten yatırımcılara “Bu hataya düşmeyin!” uyarısı

Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten yatırımcılara “Bu hataya düşmeyin!” uyarısı

Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten yatırımcılara “Bu hataya düşmeyin!” uyarısı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasasının son yaşadığı gerilemeden sonra, ünlü bir analist piyasa ile ilgili güncel bir analiz paylaştı. Özellikle short yapanları uyarıyor ve yükseliş trendinin hala sağlam olduğunu söylüyor. Analistin açıklaması ve dikkat çektiği seviyelere bakalım.


Doğru Bitcoin tahminiyle ünlü analistten yatırımcılara “Bu hataya düşmeyin!” uyarısı

Kripto para piyasasında “DonAlt” takma adıyla bilinen ünlü Alman trader ve analist, Twitter’de 460.000 takipçisine yaptığı açıklamada, şu an Bitcoin’i short yapmanın hata olabileceğini söylüyor. Analiste göre kısa süre önce bir dizi higher high ve birkaç da higher low yapan BTC fiyatındaki yükseliş trendi hala sağlam.

İlgili – Bitcoin fiyatının düşüşü durdurduğu kritik seviye: Güncel BTC teknik analizi

DonAlt (@CryptoDonAlt) Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Bir haftadır yoktum ve bir grup insan higher low olunca short yapmaya başladı.”

DonAlt aynı zamanda son Youtube videosu üzerinden de benzer açıklamalar yaptı. Ona göre son günlerdeki rallinin bittiğini düşünmek için çok daha büyük ölçekli bir gerileme olması gerekiyor. Bundan dolayı yükselişin bitmediğini söylüyor. Şöyle açıklıyor:

“Benim görmek istemediğin şey ise çok daha büyük düşüşler.

Mesela diyelim ki 20.000 dolara ya da 19.000 dolara. O zaman biraz endişelenmeye başlar ve yükseliş trendi ile ilgili görüşümün yanlış olduğunu düşünmeye başlarım.

Tabii söz konusu seviyelerden de yükselişe geçecek. Ancak yine de şu anki tezim yanlış olurdu. O zaman da satış yapmayı isteyebilirim.

Yani mevcut seviyelerin hiç birinde mevcut pozisyonumu bozacak değilim.”

Bitcoin fiyatı geçen sene 9 Kasım’da 15.724 dolarda dip yapmıştı. 1 Şubat’ta ise 24.182 dolara dokunarak yılın zirvesini görmüştü.

İlgili – Ünlü ekonomist, bir sonraki Bitcoin ve kripto para rallisinin tarihini açıkladı

Şu an lider kripto para BTC 21.808 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 0,6 yükseldi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0