1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Ünlü ekonomist, bir sonraki Bitcoin ve kripto para rallisinin tarihini açıkladı

Ünlü ekonomist, bir sonraki Bitcoin ve kripto para rallisinin tarihini açıkladı

Ünlü ekonomist, bir sonraki Bitcoin ve kripto para rallisinin tarihini açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili uyarıda bulunuyor. Aynı zamanda bir sonraki rallinin ne zaman başlayacağını da söylüyor.


Ünlü ekonomist, bir sonraki Bitcoin ve kripto para rallisinin tarihini açıkladı

Ekonomist ve kripto para analisti Alex Krüger, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının daha fazla düşebileceğini söylüyor. Ancak yine de yakın bir zamanda yeni bir kripto para rallisi beklediğini de ifade ediyor.

Krüger, Twitter’de 151.100 takipçisine yaptığı açıklamada, kripto para piyasasında düşüşün sebebinin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto borsası Kraken’in staking hizmetlerini kapatması olduğunu söylüyor.

Buna rağmen kripto piyasasının en erken birkaç gün içinde yeniden sıçrama yapabileceğini de belirtiyor. Şöyle devam ediyor:

“Piyasaya hızlıca bir bakalım. Bir sonraki ralli ya Tüfe verileri ile ya da ayın sonunda başlayacak. BTC ve ETH’nin hala aşağıda ziyaret edebileceği seviyeler var. Bu düşüş konusunda endişeye gerek yok. Bunu sağlıklı bir düzeltme olarak görüyorum. Tam bir ayı durumu ancak Tüfe’nin yüzde 0,2’yi geçmesi durumunda olacak.”

İlgili – Ünlü analiste göre düşüşten sonra hızla yükselecek 3 altcoin

Bitcoin

ABD enflasyon verilerini yansıtan Tüfe’nin 14 Şubat’ta açıklanması planlanıyor. Kripto para piyasası bu metriği yakından takip ediyor. Çünkü bu veri, ABD merkez bankası Fed’in enflasyonla mücadele için bir sonraki adımını belirleyecek. Tüfe’nin beklenenin altında gelmesi genelde Bitcoin ve kripto para piyasası için boğa olarak kabul ediliyor. Çünkü Fed artık agresif faiz artırma durumunu durdurma kararı alabilir.

İlgili – Ünlü analistten, Bitcoin fiyatının 10.000 dolar olmasını bekleyenlere kötü haber

Krüger aynı zamanda SEC’in staking konusunda bir sonraki hedefinin Coinbase olabileceğini söylüyor. Ona göre önümüzdeki iki haftalık süreç birikim aşaması olabilir. Ardından ise yeni bir yükseliş gelecek.

Genel olarak ise SEC’in ABD’deki kripto para borsalarının peşinden gitmesinin gelecek için sektöre pozitif etkileri olabileceğini düşünüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.