1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin’e bir destek de ABD’li ünlü milyarderden!

Dogecoin’e bir destek de ABD’li ünlü milyarderden!

Dogecoin’e bir destek de ABD’li ünlü milyarderden!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında tam anlamıyla Dogecoin fırtınası esiyor. Doge’nin başarısında Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın desteği yadsınamaz. Şimdi ABD merkezli başka bir milyarder de açıklamaları ile Doge’ye destek oluyor.


Dogecoin’e bir destek de ABD’li ünlü milyarderden!

Elon Musk’ın tweet’leri ve ateşli Doge taraftarlarının desteği sayesinde Doge, kripto para piyasalarında sıralamanın altını üstüne getirdi. Doge en değerli 4’üncü kripto para konumuna yükseldi.

5 Mayıs 2021’de (dün) Dogecoin 69 cent’in üstünü görerek tüm zamanların rekoruna imza attı.

Forbes listesine göre dünyanın en zengin 177’nci kişisi seçilen Mark Cuban, 5 milyar dolarlık serveti yönetiyor. Bugün Ethereal Virtual Summit’e katılan ABD’li ünlü milyarder Mark Cuban, Doge’nin kolay biçimde 1 dolara kadar çıkacağını ve bu seviyede sabitleneceğini iddia etti.

Lütfen Bkz: Mahkemeden ABD’li Bitcoin yatırımcılarına kötü haber!

Cuban, Doge’nin kısa vadede sırasıyla 60-70-80 cent aralıklarını göreceğini ama uzun vadede 1 dolara ulaşacağını belirtti. Cuban, ayrıca Doge’nin düşük işletim ücreti nedeniyle yoğun biçimde ödeme aracı olarak kullanılacağını öngörüyor.

Mark Cuban, açıklamalarında Ethereum’dan da övgü dolu sözlerle bahsetti. Bitcoin’i değerli kılan temel faktör, BTC arzının 21 milyon ile sınırlı olması. Günlük piyasaya 900 adet BTC sürülüyor.

Cuban, Ethereum’un Bitcoin’in aksine arzının negatif olduğunu iddia ediyor. Staking bazlı madencilik sistemine geçiş sürecinde olan Ethereum ekosisteminde piyasadan ciddi miktarda ETH çekiliyor. Bu süreç Ethereum arzını negatife çeviriyor.

Cuban, Ethereum’daki değer artışının temel nedeni olarak DeFi (merkezsiz finans) uygulamalarını görüyor.

Lütfen Bkz: Piyasada en çok sorulan soru: Bitcoin mi Ethereum mu?

Mark Cuban, Dallas Mavericks’in sahibi! Dallas Mavericks geçtiğimiz günlerden Doge üzerinden bilet satışına başladıklarını duyurmuştu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.