Loading...
btc
BTC
1.38%
Bitcoin
64.695,42 USDT
eth
ETH
3.04%
Ethereum
3.149,26 USDT
bch
BCH
8.33%
Bitcoin Cash
516,30 USDT
xrp
XRP
4.91%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.35%
Litecoin
85,18 USDT
bnb
BNB
2.94%
Binance Coin
570,24 USDT
sol
SOL
5.47%
Solana
150,30 USDT
avax
AVAX
9.85%
Avalanche
38,08 USDT
ada
ADA
7.79%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
7.97%
Poladot
7,21 USDT
doge
DOGE
3.69%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
12.73%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dogecoin,  yeni bir yavru doğurdu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin son zamanlardaki düşüş istikrarına rağmen yeni jenerasyon küçük tokenler çıkarmaya devam ediyor.

Dogecoin, Doge NFT’nin yeniden satış için tokenlere bölünmesiyle daha fazla yavru doğuruyor

 

Dogecoin yeni yavrular üretmeye devam ediyor ve bu sefer oldukça fazla olabilir. Bloomberg’in bildirdiğine göre, kripto endüstrisinin en büyük mem’sinin bir başka yan ürünü olarak, Dogecoin’i piyasaya süren orijinal Shiba Inu görüntüsünün değiştirilemez tokeninin (NFT) kısmi mülkiyeti bugün DOGE tokenleri şeklinde satışa sunuldu.

 

Kısaca başlıklar 

 

  • Mülkiyet, Haziran ayında NFT için 1,696,9 ETH  veya 4 milyon ABD doları ödeyen Dogecoin’in takasta kullanılamaz  tokeninin sahibi PleasrDAO tarafından tokenlaştırılıyor. Bununla birlikte, merkezi olmayan finans liderlerinden oluşan bir kolektif olan PleasrDao, çoğunluk mülkiyetini elinde tutacağını açıkladı. DOGE için başlangıç fiyatı, perakende yatırımcıları hedeflemek için 1 ABD Dolarının altında olacak olması daha çok ilginç bir nokta.

 

  • Açık artırma, tokenleri katılımcılara dağıtacak olan DeFi protokolü Miso’da başlayacak. tokenler, merkezi olmayan borsa Sushi Swap’ta yalnızca Dogecoin’de değil, birçok kripto para birimiyle  yeniden satışa hazır olacak.

 

  • PleasrDAO’nun “sevimli şefi” Jamis Johnson, Bloomberg’e şunları söyledi: “Doge, tartışmasız tüm mem’lerin  zirvesidir ve PleasrDAO, dünyadaki herkesi,internet  dünyasının kültürel tarihinin ayrılmaz bir parçası olan bir şeye sahip olmaya davet etmekten daha çok heyecan duyamazdı … Bir fikrin ortak mülkiyeti etrafında inşa edilmiş topluluklar için gelecek parlak ve internetin Mona Lisa’sı olan parçalanmış Doge’nin içinde yaşadığımız bu garip yeni dünyanın parlayan bir örneği olacağına inanıyoruz.”

 

  • Doge mem’in popülaritesinin zirvesinde haraç olarak yaratılan bir kripto para birimi olmasaydı, Doge mem’in kendisi belirsizliğe dönüşebilirdi. 2013 yılında Bitcoin ile dalga geçmenin bir yolu olarak yaratılan Dogecoin, bu yıl Mayıs ayında popülaritesi patlayana kadar sıfıra yakın piyasa değeri ile nispeten küçük bir token olarak kaldı ve kısa bir süreliğine piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi haline geldi ve kripto para türünü ortaya çıkardı. “memecoins” olarak bilinen tokenler.

 

  • Dogecoin o zamandan beri yedinci sıraya geriledi ancak tokenun gördüğü hızlı büyümeyi taklit etmeyi umarak taklitçi tokenlar üretmeye devam ediyor. Bunların bazı önde gelen örnekleri arasında, adını Doge’nin dayandığı köpek türünden alan Shiba Inu tokeni ve Baby Doge sayılabilir. Desteği DOGE’nin ilk fiyat artışına katkıda bulunan Elon Musk, SHIB ve Baby Doge’a da birçok kez desteğini verdi.

 

  • Ağustos ortasında iki ayın en yüksek seviyesi olan 0,3489 ABD Dolarına ulaştıktan sonra, Dogecoin’in fiyatı istikrarlı bir şekilde düşüyor ve yayın sırasında 0,2748 ABD Doları seviyesinde işlem görüyordu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.