Dogecoin sahipleri kazandı mı?

Dogecoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin sahipleri arasında kazanç elde edenler ne kadar? Dogecoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,70 dolardan yaklaşık 0,247 dolara düşmesine rağmen, ilginç bir sonuç karşımıza çıktı.

 

Verilere göre Dogecoin (DOGE) sahipleri içinde yaklaşık %70’i kârda

 

Veriler, kripto para biriminin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,70 dolardan yaklaşık 0,247 dolara düşmesine rağmen, ilginç bir sonuç var,  tüm Dogecoin (DOGE) sahiplerinin yaklaşık %70’inin şu anda kâr durumunda olduğunu gösteriyor. 

 

İlk olarak Benzinga tarafından bildirilen IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, Dogecoin sahiplerinin %68’i şu anda kâr durumundayken, %26’sı para kaybetti. Kripto para birimi sahiplerinin sadece %6’sı başa baş gidiyor.

 

Dogecoin’in fiyatı, bu yılın başlarında, kripto para birimine yönelik satın alma  ilgisi, DOGE’nin gerçekleştirdiği %10.000’lik devasa bir ralli öncesinde patlamasıyla, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,70 doların üzerine çıktı. WSB Başkanı’nın Twitter hesabında, kripto para birimi perakende ticaret çılgınlığını pompalamaya başlamadan önce DOGE’nin hiç 1 dolardan işlem görüp görmediğini sorduğunda, WallStreetBets alt dizisiyle birlikte dalgalanma başlamıştı zaten. 


 

Kripto para birimi pompalanmaya başladıktan kısa bir süre sonra, Tesla CEO’su Elon Musk ve diğer ünlüler memeden ilham alan kripto para birimi hakkında tweet atmaya başladılar ve ralliyi körüklediler. Musk’ın Saturday Night Live’da bir “koşuşturma” olduğunu söylemesinin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve o zamandan beri şu anki mevcut seviyesine düştü.

Ancak çoğu Dogecoin sahibi, yatırımlarını ikiye katladıkları için şuan kârlı durumda olabilir diye bildiriliyor. Şubat ayının başında milyoner olmak için 250.000 dolarlık tüm hayatının birikimiyle kripto para birimine yatırmasıyla ünlü bir Dogecoin yatırımcısı olan Glauber Contessoto, memeden ilham alan kripto para birimine 25.000 dolar daha yatırım yaparak bahsini ikiye katladı.

Dogecoin sahipleri

dogecoin sahipleri

Haziran ayındaki bir röportajda Contessoto, yatırımına olan inancını kaybetmediğini ve düşüşler sırasında varlıklarına daha fazla Dogecoin eklemeyi planladığını söyledi. En az bir yıl boyunca yatırımı elinde tutmayı planladığını açıkladı. 

 

Onun sözlerine göre, insanlar “kısa vadeye kendini kaptırıyor ve yatırımı baştan sona görmek için sabırları yok”. Oynaklığın “bölgeyle birlikte” geldiğini ve “dalgalanmaları hazmedemeyen” yatırımcıların “belki de kripto için uygun olmadığını” da sözlerine ekledi.

 

CryptoGlobe’un bildirdiği gibi, bu yılın başlarında önde gelen ABD sinema zinciri AMC, daha sonra şirketin web sitesinde, mobil uygulamasında ve sinemalarda kabul edilen dijital hediye kartları için Dogecoin ödemelerini kabul ettiğini açıkladı. Cryptwerk’in verilerine göre 1.700’den fazla işletme artık ödeme seçeneği olarak DOGE’yi kabul ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Dogecoin sahipleri kazandı mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.