1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin daha fazla yükselir mi? Analiz şirketinden yeni DOGE açıklaması

Dogecoin daha fazla yükselir mi? Analiz şirketinden yeni DOGE açıklaması

Dogecoin daha fazla yükselir mi? Analiz şirketinden yeni DOGE açıklaması
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para analiz şirketi Santiment, Dogecoin (DOGE) fiyatının daha fazla yükselme potansiyeli olduğunu söylüyor. Hem de bu hafta yaşanan yüzde 30 ralliden sonra. Santiment’in açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Dogecoin daha fazla yükselir mi? Analiz şirketinden yeni DOGE açıklaması

Kripto analiz şirketi Santiment’in pazarlama müdürü Brian Quinlivan, Dogecoin’in piyasaya değerini gerçekleşen değere oranı (MVRV) indikatörünün son 30 günde “tehlike bölgesinin” aldığında olduğunu söylüyor. Bu da şu demek: Lider meme coinin hala daha fazla yükselme potansiyeli var.

MVRV, geçerli fiyat ile ortalama fiyatın bir oranıdır. Bu indikatör ne kadar yüksekse, varlığın satış baskısı altına girme olasılığı o kadar yüksektir. Şöyle diyor:

“Ortalama işlem getirilerine bakarsak, 30 günlük MVRV’nin +%11’de durduğunu görebiliriz. Tipik olarak altcoinler +%20 veya üzerine çıktığında bu bir “tehlikeli bölgedi”dir. Elon kaynaklı büyük fiyat rallisine rağmen bu indikatör o kadar da yükselmedi. Bu durum, fiyatın burada daha da yükselmesi için bir alan olduğu anlamına geliyor.”

İlgili – Dogecoin’e Twitter şoku: DOGE fiyatı yüzde 8 düştü

Dogecoin daha fazla yükselir mi? Analiz şirketinden yeni DOGE açıklaması

Kaynak: Santiment

Diğer yandan Quinlivan bir konuda uyarıyor. Ona göre lider meme coinin son ralliden sonra yerel zirve görmesinin işaretleri ortaya çıktı. Buna üç önemli metrik de dahil. Bunlar Dogecoin’in aktif adresleri ve dolaşımı, işlem ve transfer hacmi ile balina işlemleri. Şöyle diyor:

“Bu üç metrik birlikte yükselişe geçtiğinde bu bir varlığın diğer piyasalardan koparak hareket etmeye başladığını gösteriyor. Ancak aynı zamanda yerel bir zirvenin de burada oluşamaya başladığının da işaretidir. Bundan dolayı burada kazanç elde etmek akıllıca olabilir.”

İlgili – Dogecoin’de yükseliş sonrası 2 kritik seviye: DOGE fiyatının hedefi

Kaynak

Etiketler: