Loading...
btc
BTC
0%
Bitcoin
63.795,15 USDT
eth
ETH
-0.01%
Ethereum
3.083,82 USDT
bch
BCH
-0.68%
Bitcoin Cash
483,53 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.33%
Litecoin
79,68 USDT
bnb
BNB
-0.36%
Binance Coin
535,71 USDT
sol
SOL
-0.18%
Solana
135,98 USDT
avax
AVAX
-0.72%
Avalanche
34,51 USDT
ada
ADA
-0.47%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.63%
Poladot
6,66 USDT
doge
DOGE
-0.45%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-0.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dogecoin fiyatında heyecan veren kırılma! Büyük ralli yakın mı?

Dogecoin fiyatında heyecan veren kırılma! Büyük ralli yakın mı?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin, son 24 saat içinde kripto piyasasındaki en karlı varlık olmayı başardı. Peki Dogecoin boğaları, daha büyük bir ralliye mi hazırlanıyor?

Dogecoin fiyatında yükseliş – Boğalar nihayet atağa geçti!

Dogecoin (DOGE) %13’lük fiyat artışı ile piyasada ilk 50’de en fazla değer kazanan kripto para oldu.

Dogecoin çok önemli direnç seviyelerini başarılı bir şekilde kırarken; bu yükseliş, yatırımcılar için hoş bir sürpriz oldu. Bununla birlikte DOGE şu an itibariyle daha güçlü engelleri aşma yolunda ilerliyor.

Dogecoin fiyatında heyecan veren kırılma! Büyük ralli yakın mı?

İlgili: Güncel Dogecoin fiyat tahmini, geleceği ve beklentisi 2022- 2025

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, en popüler ve en büyük meme coin, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamaya yaklaşıyor. Ve şaşırtıcı bir şekilde DOGE, haftanın ilk gününde işlem hacminde güçlü bir artış görerek, bu ortalamayı aşma potansiyelini gösterdi.

Esasen Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coinlerin bu kadar güçlü bir şekilde yükselmesinin arkasındaki asıl neden, yatırımcıların ağır kurumsal baskı altında kalan Ethereum gibi istikrarlı varlıkları kovalamak yerine, kripto para piyasasındaki en riskli seçeneklerde şansını deneme dürtüsü.

Nitekim son dokuz gün içinde Dogecoin, neredeyse %50 değer kazandı. Ve kripto para piyasasının ilk 100’ündeki en karlı birkaç varlıktan biri oldu.

 Ayrıca haftaya yükselişle başlayan Dogecoin, tek bir günde %30’luk bir yükseliş kaydeden Stacks (STX)’tan sonra ilk 100’de en fazla değer kazanan ikinci kripto para oldu.

Dogecoin fiyatında heyecan veren kırılma! Büyük ralli yakın mı?

Peki Dogecoin rallisi devam eder mi?

Ne yazık ki, bize bu rallinin gücüne dair bir ipucu verebilecek tek gösterge, rallinin zayıfladığını gösteren azalan hacim profili. Göstergeye göre, varlığa yeni fon akışı olmazsa önümüzdeki günlerde ya da haftalarda bir tersine dönüş görebiliriz.

Ancak Göreceli Güç Endeksi gibi diğer trend göstergeleri de DOGE’nin kısa vadeli bir yükseliş trendine girdiğini ve yükseliş güzergahında henüz herhangi bir satış baskısı ile karşılaşmadığını gösteriyor. Günlük zaman diliminde ise, memecoin grafikteki tüm dirençleri kırdı ve şimdi mayıs ayında yalnızca bir kez dokunduğu 50 günlük EMA direnciyle karşı karşıya.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Dogecoin 0,07722 dolardan işlem görüyor.)

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.