1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dijital varlık yatırımlarında rekor haftası!

Dijital varlık yatırımlarında rekor haftası!

Dijital varlık yatırımlarında rekor haftası!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Geçtiğimiz son bir haftalık süreçte dijital varlık yatırım araçları, haftalık bazda yılın en büyük değerine ulaştı. 

Dijital varlık yatırımlarında rekor haftası!

Dijital varlık yatırımları her geçen gün artış gösteriyor. Ancak Bitcoin’in düşüş seyrinde olduğu 2022 yılı tüm piyasayı olumsuz etkilemiş durumda.

Ancak Bitcoin son bir hatadır artış içerisinde ve kripto para piyasası yeşil. Bu durum piyasaya giren para miktarını da etkiliyor. Geçtiğimiz son 7 gün içerisinde dijital varlık piyasasına toplam 193 milyon dolarlık giriş oldu. Bu rakam, 2021 Aralık ortalarından beri haftalık bazda yakalanan en büyük değer.

Kripto paralarda geçen hafta yaşanan yükselişle birlikte, yönetim altındaki varlık değeri (AUM) da 57 milyar dolara yükselmiş durumda.

Piyasaya para girdisi konusunda, 147 milyon dolarla Avrupa önde gidiyor. Aynı süreçte Amerika’da yalnız 45 milyon dolarlık giriş oldu.

Avrupa para girişlerinde özellikle bir kaç hafta önce gündeme gelen düzenleme tekliflerinin Avrupa Parlementosu tarafından kabul edilmemesin pozitif etkisi oldu.

Piyasaya para girişi yanında işlem hacminde de geçtiğimiz hafta 2,5 milyar dolara ulaşarak önemli bir seviyeye geldi.

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

dijital varlık Dijital varlık yatırımlarında rekor haftası!

Pastanın büyük dilimi Bitcoin’e

Kirpto para piyasasının lideri Bitcoin her zaman olduğu gibi bu haftada en çok yatırım yapılan dijital varlık oldu. Bitcoin son 7 günde 98 milyon dolarlık yatırım çekti.

Daha önceki iki haftalık süreçte, 68 milyon dolarlık çıkış gören Ethereum yatırım araçları da geçtiğimiz haftayı 10 milyon dolarlık yatırım çekerek geçirdiler.

Altcoinler arasında, Solana, 87 milyon dolarlık yatırım çekerek tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Solana yatırım araçları AUM değeri 241 milyon dolara ulaşmış durumda.

Geçtiğimiz hafta, Cardano, Polkadot ve ATOM da toplamda 3.8 milyon dolarlık yatırım çekerek listeye girmeyi başardılar.

Canlı BTC fiyatı: $ 26,758.17

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.