1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Digitex Vadeli İşlemler Borsası Nedir?

Digitex Vadeli İşlemler Borsası Nedir?

Digitex Vadeli İşlemler Borsası Nedir?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Yakın zamanda CoinMarketCap’te (mevcut 5,221,377$ market kapasitesi ve 0.007459$ fiyatla) listelenen DGTX token, Digitex Futures Exchange (Digitex Vadeli İşlemler Borsası) tarafından çıkarıldı. Ekip, bu yıl içinde komisyon ücreti olmayan vadeli işlem borsası başlatmayı planlıyor.

Digitex Vadeli İşlemler Borsası Projesine Genel Bakış

Digitex Vadeli İşleler Borsası
Digitex Vadeli İşleler Borsası

Bazı büyük borsaların merkezi yapısı ve yüksek komisyon ücretlerinden dolayı sorgulandığı bir zamanda, Digitex Vadeli İşlemler Borsası müşterilere komisyon ücreti ödetmeden alım-satım yapabilecekleri bir platform kurma peşinde.

Tüm hesap dengeleri (kâr ve zarar) yerel DGTX token üzerinden gösterilecek. Böylece platform Amerikan dolarına karşı Bitcoin, Ethereum ve Litecoin fiyatlarını baz alarak likid vadeli işlem anlaşmaları halinde ticaret yapılmasına izin verecek. Bunu yaparken de yatırımcıların da DGTX tokenı satın almaları ve amacın gerçekleşmesi için pozitif yönde dengede kalmaları gerekecek.

Bu DGTX token için bir talep oluşturacak. Digitex Vadeli İşlemler Borsası, teknik kağıtlarına göre borsa komisyon ücretlerini elimine edecek ve tüm operasyonel maliyetleri küçük miktarlarda yeni DGTX çıkararak ve yayarak kapatacak.

Ekip, bu küçük miktarın ne kadar olacağına henüz karar vermemişken yatırımcılara yeni çıkarılacak tokenler için DGTX sahiplerinden onay alınacağı hususunda güvence veriliyor.

Bu, blockchain üzerinde demokratik bir şekilde merkeziyetsiz yönetim vasıtasıyla yapılmış olacak. DGTX arkasındaki ekip, komisyonsuz borsaya çekilen müşterilerden gelen talebin, yeni token oluşturmanın maliyetini kolaylıkla absorbe edeceğini düşünüyor.

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Müşteriler token fiyatlarında geçici bir düşme görebilirler ancak daha fazla müşteri geldiğinde teorik olarak DGTX fiyatlarının yükseleceği bekleniyor.

Eşleştirme makinasının çarpıcı bir biçimde hızlı, platformun güvenli ve arayüzün kullanımının deneyimli müşteriler için basit olduğu iddia ediliyor. Geleneksel borsaların aksine merkezi hesap dengeleri, tüm hesap dengelerinin tutulacağı Ethereum blockchain üzerindeki merkezsiz akıllı anlaşmalarla yer değiştirecek.

 Digitex Vadeli İşlemler Borsası Şu Anda Ne Durumda?

DGTX total miktarı bir milyar token. %70’i ocak 2015 te ICO olarak 0.01$ dan satıldı. Tokenler sadece 17 dakika içinde satılarak 5.4$ milyona yükseldi. CoinMarketCap’da #561. sırada gezinen DGTX’in değeri ayı pazarında yılın başından beri düşüş gösterdi.

Yılın 3. ve 4. çeyrekteki Digitex Vadeli İşlemler Borsası’nın  piyasaya çıkmasıyla birlikte akıllı anlaşma hesaplarının tamamlanıp tamamlanmadığı görülecek. DGTX token aynı zamanda OOOBTC, Radex ve ExRates borsalarında da listelendi. DGTX token geçen ay coinMarketcap’ta listeye girdi.

Digitex Vadeli İşlemler Borsası’nın Olumlu Yanları:

*komisyon yok
*düşük token değeri
*yakın zamanda üç borsa ve CoinMarketcap’da listeye girmesi
*deneyimli bir ekip
*iletişimin kolay olduğu güncellenen blog ve forumlar.

Digitex Vadeli İşlemler Borsası’nın  Olumsuz Yanları:

*yeni coinler çıkacağı zaman token fiyatların düşecek olması
*DGTX token satın almak zorunda olmak bazı müşterileri kaçırabilir.
*Sadece deneyimli müşteriler için uygun olması
*henüz en büyük borsa listelerine girememiş olması.

Unutulmaması Gereken Nokta:

İletişimi güçlü bir ekip ve aktif bir toplulukla birlikte güncellemelere göre, Digitex Vadeli İşlemler Borsası bu yılın sonuna kadar kendi borsasını başlatacağı görünüyor. Her şey yol haritasına göre zamanında bitecek gibi. Fiyatı şu an itibariyle düşük fakat proje aktif ve çalışır durumda kalarak kendi değerini ispatlayana kadar kısa zaman içinde yükselmesi beklenmiyor. Ancak karların komisyon ücretleri halinde yayılmasından hoşlanmayan deneyimli müşteriler için şimdilik takipte kalmak bir seçenek olabilir.

Etiketler: