1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Cash Haberleri
  4. Dev yatırım şirketinde gözden düşen 5 büyük değerli kripto para

Dev yatırım şirketinde gözden düşen 5 büyük değerli kripto para

Dev yatırım şirketinde gözden düşen 5 büyük değerli kripto para
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para yatırım ve yönetimi şirketi Grayscale, yılın ikinci çeyreğinin bitmesi ile bazı yeni düzenlemeler yaptı. Öyle görünüyor ki büyük değerli coinler fonunda da yaşanan ayı piyasasından sonra bazı ayarlamalar ve delistler yapmak zorunda kaldı.


Grayscale’in büyük değerli coinler fonundan çıkardığı 5 kripto paraya dikkat!

Kripto para yatırım ve yönetimi şirketi Grayscale, en önemli ürünü olan Bitcoin fonunu, Bitcoin ETF’ye dönüştürme çabaları ile dikkat çekiyor son günlerde. Hatta bunun için başvurusuna ret cevabı veren SEC’e dava açmak zorunda kaldı.

Ayrıntılar için bakınız: Bitcoin ETF başvurusu geri çevrilen şirketten SEC’e dava

Bu arada yılın ikinci çeyreğinin bitmesi ile Grayscale başka bir dikkat çeken adım attı. Dijital Büyük Değerli Fonu’ndan (Digital Large Cap Fund) 5 altcoini çıkardı. Bu altcoinler ise şöyle: Bitcoin Cash, Chainlink, Litecoin, Polkadot ve Uniswap.

Dünyanın en büyük kripto para yönetimi şirketi, daha önce yapığı açıklamada, “Mevcut Fon Bileşenlerinin fondaki ağırlıklarıyla orantılı olarak belirli miktarları satılmıştır” denilmişti. Sonuç olarak Grayscale, Digital Large Cap Fund’dan BCH, LINK, LTC, DOT ve UNI’yi çıkardı. Şirket, bu coinlerin yerine başkalarını eklemeyeceğini de belirtiyor.

grayscale

Bu arada söz konusu Grayscale fonunda en büyük hisse Bitcoi’in. Fondaki BTC payı yüzde 68.88. Bunu yüzde 25.22 ile Ethereum, yüzde 2.71 ile Cardano, yüzde 2.23 Solana ve yüzde 0.96 ile Avalanche takip ediyor.

Diğer yandan Grayscale aynı zamanda Yearn Finance’i (YFI) de DeFi fonundan çıkardı ve onun yerine hiçbir coini eklemeyecek. DeFi fonunda ise yüzde 56.35 ile Uniswap lider. Bu fondaki diğer coinler ve oranları şöyle: MakerDAO (13.49%), Aave (12.44%), Curve DAO Token (7.48%), Amp (5.52%) ve Compound (4.72%).

İlgili – Ethereum fiyatı yeniden 1,000 doları test eder mi? Güncel ETH teknik analizi

Son olarak, kripto para yönetim şirketi, Akıllı Sözleşme Platformu Seçilmiş Ex ETH Endeksi’nden Stellar Lumens’i delist yaptı. Burada en büyük pay ise Cardano, Solana ve Polkadot’ın.

Bu değişiklikler çok ilginç bir zamanda geliyor. Çünkü, mevcut kripto kışı döneminde Grayscale’in yönetimi altındaki fonların toplam değeri önemli ölçüde azaldı.

Kaynak