okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.25%
Bitcoin
68.564,88 USDT
eth
ETH
-0.82%
Ethereum
3.862,38 USDT
bch
BCH
-3.92%
Bitcoin Cash
470,44 USDT
xrp
XRP
-0.86%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-2.13%
Litecoin
83,43 USDT
bnb
BNB
-0.18%
Binance Coin
602,77 USDT
sol
SOL
-0.7%
Solana
168,96 USDT
avax
AVAX
-3.26%
Avalanche
37,01 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-3.64%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
-2.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
4.22%
Shiba Inu
0,00 USDT

Dev yatırım bankasının yeni raporundan kripto para için iyi haber

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çok uluslu yatırım bankası, kripto paralar ile ilgili yeni bir rapor hazırladı. Bu rapor, kriptoya yatırım yapanlar için bir dizi pozitif bilgiler içeriyor. İşte, ayrıntılar.


Dev yatırım bankasının yeni raporundan kripto para için iyi haber

Kripto paralara yatırım yapan aile ofisi sayısı son iki yılda önemli ölçüde arttı. Bu bilgiler dev yatırım bankası Goldman Sachs’ın yeni raporunda yer aldı.

Dev banka, 166 aile ofisi üzerinden bir araştırma yaptı. Buna göre, dünya genelinde kurumsal düzeyde faaliyet gösteren aile ofisleri her geçen gün kriptoya daha fazla yatırım yapıyor. Şimdi bu şirketlerden kriptoya yatırım yapanların oranı yüzde 26. Yani her dört şirketten birinin kripto yatırımı var. Bu da şu demek. 2021 yılı ile kıyaslandığında aile ofislerinin kriptoya yatırımında dikkat çeken oranda bir yükseliş var.

Raporda yer alan aile ofisi kavramı, tek bir aileye veya küçük bir akraba aile grubuna kişiselleştirilmiş finansal, yatırım ve idari hizmetler sunan uzmanlaşmış bir firma olarak tanımlanıyor. Bu ofisler, nakit, hisse senetleri, tahviller, gayrimenkul ve alternatif yatırımlar dahil olmak üzere çeşitli varlıkları yönetir. Varlık yönetiminin yanı sıra vergi planlaması, emlak planlaması ve hayırseverlik gibi hizmetler de veriyorlar.

İlgili – Ünlü analistten AVAX, PEPE ve 2 altcoin için önemli analiz

Ünlü analistten Bitcoin ve kripto uyarısı ile 2 coin yorumu

Goldman Sachs’ın yeni raporunda şöyle deniliyor:

“Dijital varlık ekosisteminde, kripto para birimleri hakkındaki görüşler son anketimizden bu yana daha net olmaya başladı. Şimdi aile ofislerinin daha büyük bir oranı artık kripto para birimlerine yatırım yapıyor. 2021’de yüzde 16 olan bu oran şimdi yüzde 26’ya yükseldi.”

Bu arada öyle görünüyor ki yatırım yapanlar dışındakiler kripto paralar konusunda artık kesin bir kanıya sahip. Çünkü önceki raporda daha önce “kripto paralarla ilgilenmiyorum ve gelecekte de yatırım yapmayacağım” diyenlerin oranı da yüzde 39’dan yüzde 62’ye yükseldi. Gelecekte yatırım yapabilirim diyenler ise yüzde 45’ten yüzde 12’ye düştü.

İlgili – Bitcoin’lerini 30.000 dolarda satan ünlü analist, yeniden BTC alma planlarını açıkladı

Araştırma yapılan aile ofislerinin yüzde 32’si ise blockchain teknolojisi, stabil coin, non fungible tokenler (NFT), merkezsiz finans (DeFi) ve blockchain odaklı fonlara da yatırım yapıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.