1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin’lerini 30.000 dolarda satan ünlü analist, yeniden BTC alma planlarını açıkladı

Bitcoin’lerini 30.000 dolarda satan ünlü analist, yeniden BTC alma planlarını açıkladı

Bitcoin’lerini 30.000 dolarda satan ünlü analist, yeniden BTC alma planlarını açıkladı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dipten alım yaparak 30.000 dolarda elindeki Bitcoin’leri satarak kazanç sağlayan ünlü analist, yeninden BTC alma ve piyasaya girme planlarını açıkladı. İşte, analistin açıklamasının ayrıntıları.


Bitcoin’lerini 30.000 dolarda satan ünlü analist, yeniden BTC alma planlarını açıkladı

Bitcoin (BTC) fiyatının bu yıl yaptığı ralliyi doğru bir şekilde yakalayarak 30.000 dolarda satış yapan analist, şimdi piyasaya yeniden girme planları yapıyor.

Kripto para piyasasında DonAlt takma adıyla bilinen analist, Youtube’da 50.200 abonesi ile yeni bir video paylaştı. Burada Bitcoin fiyatının bu yıl Mart civarında sergilediği fiyat hareketlerine benzer davranış sergilediğini söylüyor.

Tradere göre, Bitcoin fiyatı 9 Mart’ta dev bir ayı tuzağı çizerek 21.000 dolar desteğini kırmıştı. Ancak birkaç gün sonra bu seviyeyi geri almış ve ardından 30.000 dolara ralli yapmıştı.

DonAlt, Bitcoin’in şimdi benzer bir fırsat sunuyor olabileceğini ifade ediyor. Çünkü kısa süre önce 27.200 dolar desteğini kırarak haftanın dip seviyesi olan 26.270 dolara dip yapmıştı.

İlgili – Bitcoin 27.000 doları geçerken %8 ralli yapan 2 altcoin

Bitcoin'lerini 30.000 dolarda satan ünlü analist, yeniden BTC alma planlarını açıkladı

Kaynak: DonAlt/YouTube

Analist DonAlt, BTC boğalarının yeniden piyasada kontrolü ele alma fırsatları olduğuna inanıyor. Ancak buna rağmen Bitcoin fiyatı 27.200 doların altında kaldığı sürece ayı kalmaya devam edeceği konusunda da uyarıyor. Şöyle devam ediyor:

“27.200 doları geri almadığımız sürece ayı durumunda kalacağım. Böyle kaldığı sürece yükseliş ve düşüşlerin bir önemi yok. Yön konusunda bir şey söylemek için bu kritik seviyenin geri alınması gerekiyor.”

Bitcoin şu an 27.202 dolardan işlem görüyor. Tam da analistin bahsettiği kritik seviye civarında. Ancak burasının destek olarak geri almadan yükselme çabaları yetersiz kalacak.

İlgili – Bitcoin fiyatı yükselişe geçti: İşte, BTC’nin geri alması gereken kritik seviyeler

İşte, açıklamasının ayrıntıları:

Kaynak

Etiketler: