1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev şirketten yeni Bitcoin hamlesi!

Dev şirketten yeni Bitcoin hamlesi!

Dev şirketten yeni Bitcoin hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e yaptığı yatırımlarla dikkat çeken dev şirket Microstrategy Bitcoin almaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Dev şirketten yeni Bitcoin hamlesi!

Bitcoin’e yaptığı yatırımlarla bilinen iş zekası, mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir Amerikan şirketi olan Microstrategy, Bitcoin almaya devam ediyor. Şirket son bilgilere göre 1,914 Bitcoin daha aldı. Şirketin aldığı Bitcoinlerin toplam değer 94,2 milyon dolar.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Şirketin, yazım anında yaklaşık 5,9 milyar dolarlık toplam değere sahip olan 124,391 Bitcoin’i bulunuyor.Firma Aralık aylı başlarında da 84 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştı Şirketin CEO’su Michael Saylor, The Information’a kişisel olarak 866 milyon dolarlık Bitcoin’e sahip olduğunu söylemişti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Son alımlarla birlikte şirketin Bitcoinlerinin ortalama satın alma fiyatı 30,000 doların üzerine çıktı. Ünlü CEO, Bitcoin’in 600,000 dolara yükseleceğini tahmin ediyor. Saylar aynı zamanda Bitcoin’in arzının sabit olması nedeniyle değerinin sürekli artacağına vurgu yapıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin 2021 yılının son günlerine yı sonu beklentisinin altında giriyor. Analistler BTC’nin yıl sonunda altı haneli rakamlara çıkacağını öngörüyordu. Ancak yılın son çeyreğinde Covid-19 pandemisinin yeni varyantı Omicron küresel finansal pşyasalarda bir belirsizliğin ateşini yaktı. Bitcoin, 10 Kasım’da 68,789 dolar ile tüm zamaların en yüksek seviyesini gördüğünde yıl sonu beklentilerinin gerçekleşeceği düşünülüyordu. Varyantın neden olduğu belirsizlik kripto piyasasında büyük bir düzeltmeye dönüştü. Bitcoin 42,000 dolara kadar geriledi.

Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 47,811 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %1,6 değer kazanan kripto para 904 milyar dolarlık bir piyasa hacmine sahip. Bitcoin’in hakimiyet oranı %40,4. Lider kripto para birimi 2021 yılının başından bu yana %64 değer kazandı.

Yıllık Bitcoin grafiği

bitcoin

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: