fbpx
  1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev giyim markası Gucci NFT gardırop oluşturuyor!

Dev giyim markası Gucci NFT gardırop oluşturuyor!

Dev giyim markası Gucci NFT gardırop oluşturuyor!
0
koinmedya_telegram_coinsignal
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NFT’ler hayatın her alanına hızla yayılmaya başladı. Ünlü giyim markası Gucci de NFT furyasına katılıyor. Detaylar haberimizde.

Gucci’den 3D gardırop

NFT sanat eserleri, NFT tweetler, NFT resimler derken ünlü moda devi Gucci’de NFT kervanına katılıyor. NFT’ler Son bir ayda kadar yaklaşık 300 milyon dolarlık hacme ulaştı. Ülkemizde de yavaş yavaş varlığını göstermeye başladı. NFT sanat eserleri milyonlarca dolara alıcı bulmaya başladığından büyüme hızı da aynı oranda arttı. Sanat eserlerinden sonra NFT olarak satışa çıkarılan tweetler ve NFT şarkılar binlerce dolara alıcı buldu.

Vogue Business’ göre aralarında dünyaca ünlü giyim markası Gucci’nin de buluğu bir dizi lüks moda markası kendi NFT’lerini oluşturmaya karar verdi. Bir Gucci temsilcisi kendi markaları ile bir NFT oluşturulmasının an meselesi olduğunu ifade etti. Sektörel kaynaklar da haberleri doğruladı.

Bkz: NFT, NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Dijital moda akımının başlangıcı Neuno’nun CEO’su Natalie Johnson da Vogue Business’a şirketin beş lüks moda markasıyla NFT’ler üzerine çalıştığını söyledi. Johnson, Evrensel bir 3D gardırop olmak istiyoruz. Bu platform aracılığı ile istediğiniz zaman orijinal bir JLo Versace kıyafeti satın alabildiğinizi düşünün” dedi.

koinmedya_paradex

Neuno ünlü markalarla beraber oluşturacakları 3D gardırop projesi için Dapper Labs ile çalışacağını açıkladı. Moda sektörünün aşırı ilgisi olmasına rağmen bazı göstergeler NFT pazarının soğumaya başladığını gösteriyor. Satışa çıkarılan NFT’ler ilk zamanlardaki kadar yüksek fiyatlarda teklifler almıyor. Google trend verilerine göre NFT aramalarında 100’den 89’a düşmüş durumda. Aynı şekilde NBA Top Shot satışları da ciddi oranda düşmüş durumda.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

koinmedya_brave