1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. NFT yüzüklerle evlendiler!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

NFT yüzüklerle evlendiler!

NFT yüzüklerle evlendiler!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NFT’ler hayatın her alanını ağ gibi sarmaya devam ediyor. Son olarak Kaliforniyalı bir çift evliliklerini ölümsüzleştirmek için evliliklerini blok zincir teknolojisini kullandı.

NFT yüzüklerle evlendiler

Coinbase çalışanı çift düğün törenlerinde blok zincir üzerinden hayatlarını birleştirdiler. Yüzükler ise NFT. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in çalışanları Rebecca Rose ve Peter Kacherginsky, Ethereum’un blok zincirini yasal olarak evlenmek için nasıl kullandıklarını açıkladılar.

Geleneksel bir düğün törenine ek olarak Kacherginsky, çift cüzdanlarına TBT tokenleri şeklinde Tokenize yüzükler (NFT’ler) adı verilen Tabaat adlı bir Ethereum akıllı sözleşmesi yazdı. Tabaat, İbranicede yüzük anlamına geliyor.

Bkz: NFT, NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kacherginsky,10 Mart’ta 2.218 adet hat uzunluğunda akıllı sözleşmeyi oluşturdu ve sözleşme 0.25 ETH’ye mal oldu. Daha sonra 0,0048 ETH ek ücret karşılığında üç işlem daha gerçekleşti. Toplamda 537 dolar karşılığında block zincir üzerinden evlilik sözleşmesi tamamlandı. İki aşamadan oluşan törenin ikinci aşamasında NFT yüzüklerin Kacherginsky ve Rose’ ye devredilmesi gerekiyordu. İşlem 4 dakikada Ethereum ağı tarafından onaylandı ve işlem ücreti 50 dolar tuttu.

Böylece çiftin evliliği 587 dolar karşılığında sözleşme altına alındı. ABD’ de bir fiziksel düğün ortalama 25.000 dolara mal oluyor.  Rebecca Rose duygularını şu cümlelerle açıkladı:

“Blok zinciri, fiziksel nesnelerin aksine sonsuza dek sürecek. Durdurulamaz, sansürlenemez ve kimsenin iznini gerektirmez. Tıpkı aşk olması gerektiği gibi. Bundan daha romantik ne olabilir ki. “

Bu ilk blok zincir tabanlı evlilik töreni değil daha önce de David Mondrus ve Joyce Bayo Disney’de düzenlenen Bitcoin konferansındaki bir törende Bir QR kodu tarayarak evliliklerini ölümsüzleştirmişti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.