BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Yarının manşetini şimdiden verelim: Enjin Coin
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Yarının manşetini şimdiden verelim: Enjin Coin

Yarının manşetini şimdiden verelim: Enjin Coin
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Enjin Coin’de geri sayım başladı. ENJ piyasalarında son bir aydır süren hareketliliğin yegane sebebi olan JumpNet yükseltmesi yarın gerçekleşiyor!

Enjin Topluluğunun JumpNet heyecanı!

 

Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olan Enjin, yarın, JumpNet adındaki büyük bir yükseltmeye gidiyor. Temel analizin en önemli parametreleri arasında gösterilen ağ yükseltmeleri, Enjin fiyatının yeni bir ralliye başlayabileceğini bildiriyor.

Temelleri 2009 yılında atılan Enjin, Ethereum dijital varlıklarını ERC-1155 belirteçleri biçiminde etkinleştirerek, oyun geliştiricilerine, oyun toplulukları ve ürünler oluşturmak için hizmetler sunuyor. 

İlgili haber: Enjin coin nedir? ENJ gelecek vadediyor mu?

JumpNet nedir? Neden ihtiyaç duyuldu?

Ethereum 2.0’ın başlatılmasında yaşanan aksaklıklar ve artan gas ücretleri nedeniyle, 1 Enjin alma maliyetinde %1500’lere varan artış yaşandı. Bu durum topluluk ve oyun geliştiricilerini ziyadesiyle rahatsız etti. Konuya el atma gereği duyan Enjin geliştiricileri, mart ayında yayınladıkları basın bildirisiyle Enjin ağında yaşanan ölçeklendirme sorunlarının giderilmesi ve birlikte çalışılabilirliği arttırmak adına iki yeni güncelleme başlatmayı planladıklarını duyurdu.

Bu güncelleştirmelerden biri 2021’in ilerleyen dönemlerinde hayata geçiçek olan Efinity olurken, ikincisi yarın yani 6 Nisan’da hayata geçecek olan JumpNet güncellemesiydi.

Yarın yayınlanacak olan ve JumpNet olarak adlandırılan bu yükseltmenin terimsel tanımı şu şekilde yapılabilir:

”JumpNet, Ethereum blockchain’inin Proof of Authority (PoA) fikir birliği yöntemine sahip özel bir versiyonu olup, anlık, güvenli ve gas ücreti olmayan on-chain işlemleri sağlar”

Yarın gerçekleşecek olan JumpNet yükseltmesi ve 2021 yılı bitmeden başlatılması planlanan Efinity ağı hayata geçtiğinde, Enjin Ağı, aynı Cardano’nun Marry yükseltmesiyle elde ettiği özellik olan ve NFT’ler için çok zincirli birlikte çalışabilirliği destekleyen bir ağ haline gelecek.

6 Nisan’da hayata geçecek JumpNet’in ve de önümüzdeki süreçte başlatılması düşünülen Efinity yükseltmesinin, Enjin’in fiyatlanmasını sağlayacak temel analiz faktörleri olarak ilerleyen süreçte de görev almaları bekleniyor. Dahası bu yükselişin ilk esintilerinin yarın hissedilebileceği düşünülüyor.

Canlı Enjin grafiği – ENJ, Dolar ve Türk Lirası

 

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.