1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Dev firmadan çok önemli Bitcoin kararı!

Dev firmadan çok önemli Bitcoin kararı!

Dev firmadan çok önemli Bitcoin kararı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan McDonald’s, önemli bir Bitcoin açılımı yaptı. Detaylar haberimizde.

Dev firmadan çok önemli Bitcoin kararı!

Dünya genelinde artan kripto para kullanım oranı büyük şirketleri kripto para ile ödeme almaya zorluyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana birçok büyük firmanın çeşitli kripto paralara ile ödeme aldığını haberleştirdik.

Yeni haber, dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan McDonald’s’tan geldi. Amerikan çok uluslu fast food zinciri McDonald’s, İsviçre’nin Lugano kentindeki şubelerinde Bitcoin ve Tether ile ödeme kabul etmeye başladı. İsviçrenin Lugano şehrinde yaklaşık 63 bin kişi yaşıyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

3 Ekim’de Bitcoin Magazine Twitter adresi tarafından bir tweet atıldı. Bir müşterinin McDonald’s’tan sipariş verdiği ve ödemeyi dijital cüzdan aracılığı ile yaptığı görülüyor.

Lugano şehrinde kripto dostu uygulamalar bununla sınırlı değil. Lugano şehri, 3 Mart’ta stablecoin ihraççısı Tether ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. Şehirdeki vergiler ve hizmetler için Bitcoin ve USDT ödemelerini etkinleştirme süreci hızlandırılmak isteniyor.

Kripto para piyasasında bir değer kaybı yaşansa da benimsenme oranlarındaki artış dikkat çekiyor. Kripto para kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor.

Bitcoin’de ödemelerde en yaygın olarak kullanılan kripto paraların başında geliyor. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 21.215 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %1 değer kazandı. Son 7 günde ise %4,5 artış gördü.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kripto piyasasının toplam hacmi ise şu anda 968 milyar dolar. Bitcoin, 387 milyar dolarlık değeri ile kripto piyasasının %40’ını domine ediyor. Tehter USDT’nin piyasa değeri ise 68 milyar dolar.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: