Loading...
btc
BTC
3.36%
Bitcoin
59.839,59 USDT
eth
ETH
2.14%
Ethereum
3.200,82 USDT
bch
BCH
2.31%
Bitcoin Cash
377,20 USDT
xrp
XRP
11.36%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
1.53%
Litecoin
70,31 USDT
bnb
BNB
0.36%
Binance Coin
535,74 USDT
sol
SOL
2.88%
Solana
143,48 USDT
avax
AVAX
0.83%
Avalanche
26,18 USDT
ada
ADA
5.59%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
2.84%
Poladot
6,28 USDT
doge
DOGE
4.85%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
5.21%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Dev borsadan bu ülke vatandaşlarına şok haber!

Dev borsadan bu ülke vatandaşlarına şok haber!

Michaël van de Poppe
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan BitMEX’den Rusya vatandaşları için şok karar. Detaylar haberimizde.

Dev borsadan bu ülke vatandaşlarına şok haber!

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın ardından dünya genelinde Rusya’ya tepkiler çığ gibi büyümüştü. Savaş henüz sona ermedi. Birçok yerde sıcak çatışmalar sona erse de Rusya Ukrayna topraklarındaki işgaline devam ediyor.

Rusya’nın savaş kararının ardından dünyanın birçok ülkesinden tepkiler aldığını biliyoruz. Özellikle AB ve ABD Rusya’yı ekonomik ambargolarla kararından vazgeçirmeye çalıştı. Rusya uluslarrası ödeme sistemi SWIFT’ten çıkarıldı.

Rusya kripto

 

Büyük kripto para borsası BitMEX, Rus kullanıcıları için büyük kısıtlamalar uygulamaya hazırlanıyor. Kripto para borsası, k Rusya’ya karşı Avrupa yaptırımlarına uyumu artırmak için çalışıyor.

İlgili: Rusya’ya dev yaptırım!

Cointelegraph’ın haberine göre BitMEX, Avrupa Birliği’nin çeşitli kısıtlayıcı önlemleriyle uyumlu olacak şekilde sınırlı yetki alanları politikasını değiştiriyor. Bu kapsamda Rus vatandaşları 11 Temmuz 2022’den sonra Avrupa Birliği’nden BitMEX hizmetlerine erişemeyecek. Bu karar söz konusu kullanıcıların hesaplarına giriş yapamayacakları veya herhangi bir hizmete erişemeyecekleri anlamına geliyor.

İlgili: Kripto para nedir, nasıl alınır ve satılır

Yeni kısıtlamalar, AB veya İsviçre’de ikamet eden Rus vatandaşları veya AB’den BitMEX hizmetlerine erişen kullanıcılar için geçerli olmayacak. Yalnızca Rusya’da ikamet edip herhangi bir neden ile AB’ye seyahat eden kullanıcıları kapsayacak.

BitMEX, yaptığı açıklamada konuya açıklık getirdi ve AB ve İsviçre’de ikamet eden ve çift vatandaşlığı bulunan kullanıcılara bilgi verdi.

“AB’de veya İsviçre’de ikamet ediyorsanız veya AB veya İsviçre’nin çifte vatandaşıysanız ve Rusya dışında ikamet ediyorsanız, muafiyet başvurusunda bulunmak ve AB’den Hizmetlerimize erişmeye devam etmek için ek bilgiler sunabilirsiniz” 

Tedbir, BitMEX’e AB’den erişerek herhangi bir tüzel kişi adına ticaret yapan kişiler de dahil olmak üzere her türlü tüccarı ve AB’den hizmetlere erişen Rusya’da yerleşik tüzel kişileri hedef alıyor.

Rusya’dan BitMEX hizmetlerine erişen Rus müşteriler herhangi bir şekilde kısıtlama yaşamadan hizmet alımına devam edecek.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.