1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev balinadan bu altcoinlere büyük yatırım!

Dev balinadan bu altcoinlere büyük yatırım!

Dev balinadan bu altcoinlere büyük yatırım!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasında dipler görülürken büyük balinalar altcoinleri toplamaya devam ediyor. Balinalar hangi altcoinleri alıyor? Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Dev balinadan bu altcoinlere büyük yatırım!

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş devam ediyor. Hafta sonu altcoinlerde tablo kırmızı. Bu durum birçok yatırımcı için kötü olsa da balinalar bu zamanları bir alım fırsatı olarak görüyor ve birikime geçiyor.

Kripto para piyasasının toplam değeri 1,2 trilyon doların altına geriledi. Bu düşüş genel olarak altcoinlerin değer kaybından kaynaklanıyor. Ethereum, son 24 saat içerisinde %6’dan fazla değer kaybetti. İlk 10 içerisinde en büyük kayıplar yakın değerler ile ETH ve Solana’da.

altcoin

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Büyük balinalar düzeltme dönemlerinde daha görünür oluyor ve özellikle bazı altcoinlere yoğun ilgi gösteriyor. WhaleStats’a göre, “Scarlet Witch” adlı bir BNB balinası, tek bir işlemde 242,5 milyon dolar değerinde yaklaşık 10 milyon Avalanche (AVAX) coin satın aldı. Bu alımla beraber AVAX, BNB balinaları tarafından en fazla biriktirilen kripto paralardan biri oldu. AVAX, yazım anında Coinmarketcap verilerine göre 22,95 dolardan işlem görüyor. Eski günlerinden çok uzak olan AVAX’ın piyasa değeri 6,5 milyar dolara kadar geriledi ve ilk 10’daki yerini kaybetti.

 balina

 

İlgili: AVAX fiyat tahmini

Dev balina bu alımla da durmadı. Cüzdan aynı zamanda 128,3 milyon dolarlık Polygon (MATIC) birikimi yaptı.  Coinbase, Polygon NFT özelliğini eklemesinin ardından kripto para dikkat çekmeye başlamıştı.

İlgili: Polygon (MATIC) fiyat tahmini

Scalet Witch adlı balina son olarak 226,2 milyon dolar değerinde 2,8 milyar Tron (TRX) alımı yaptı ve toplamda 600 milyon doları bu altcoinlere yatırdı.

WhaleStats’a göre, TRX, en büyük 100 balina tarafından satın alınan ilk 10 jeton arasında yer alıyor. Son zamanlarda TRON, Güneydoğu Asya ve diğer yerlerde erişimini artırmak için Poloniex borsası ile stratejik ortaklığını ilan etti.

İlgili: Tron  (TRX) fiyat tahmini

Kaynak