1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Deneysel coinler Coinbase’in başına bela oluyor!

Deneysel coinler Coinbase’in başına bela oluyor!

Deneysel coinler Coinbase’in başına bela oluyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Coinbase lisansız coin listelemekten mahkemeye verildi. 

Deneysel coinler Coinbase’in başına bela oluyor!

ABD’nin dev kripto para borsası Coinbase, bir süre önce listelediği deneysel coinler yüzünden mahkemeye verildi. Davacılar borsanın lisanssız kripto varlık sattığını iddia ediyor.

Coinbase hakkındaki dava, New York federal mahkemesinde açıldı. Davacılar, Christoper Underwoood, Lous Oberlander ve Henry Rodrigues, Coinbase’in federal yasaları ihlal eden 79 coin listelediği iddiasında bulunuyorlar.

Asıl dava konusu edilen unsur ise, borsasının kullanıcılara, bu coinlerin riskleri konusunda yeterince uyarıda bulunmamış olması.

İlgili: Coinbase’den sürpriz 3 yeni coin listelemesi!

Coinbase

Coinlerin ‘asıl satıcısı’ Coinbase

Davacıların, Coinbase’e, 79 lisanssız coin listeleme ve bunların risklerine karşı yatırımcıları yeterince uyarmama dışında başka bir iddiaları daha var.

Davacılar söz konusu bu coinlerin “asıl satıcısının” Coinbase’in bizzat kendisinin olduğunu iddia ediyorlar.

Davacılar ayrıca, bu coinlere yatırım yaparak toplamda, 5 milyon dolar zarara uğradılarını ve zararlarının Coinbase tarafından karşılanmasını talep ediyorlar.

Canlı BTC fiyatı: $ 28,586.66

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: