1. Home
  2. İnceleme
  3. Güncel CyberMiles (CMT) rehberi: CMT coin nedir?

Güncel CyberMiles (CMT) rehberi: CMT coin nedir?

Güncel CyberMiles (CMT) rehberi: CMT coin nedir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CMT e-ticaret işlemlerini hızlandırmak için tasarlanmış bir blockchain platformudur. Amerika’ da  bulunan, lider bir e- ticaret firması ve uygulaması olan 5miles’ın bir projesiolarak karşımıza çıkıyor.


CyberMiles (CMT) coin nedir? CMT coinin geleceği var mı?

cmt-coin-nedir-CyberMiles

CyberMiles’ı piyasaya sürerek, 5miles.com firması e-ticaretin geleceği için akıllı sözleşmeler ve protokoller oluşturmayı umuyor. Etherium sanal makinesine benzer bir şekilde,  yeni bir sanal makine ve yetkilendirilmiş POS mutabakatı ile 5miles.com bu amaçlarını gerçekleştirmenin peşinde.

Geçen Kasımda  CyberMiles 420 milyon CMT dağıtarak bir ICO da 30 milyon dolar topladı. Projenin yol haritasına bakarsak, 12 milyon kullanıcılı 5miles.com e-ticaret uygulaması, bu yaz ödemelerini CMT olarak yapmaya başlayacak.  Bu yılın sonunda kendisine ait blockchain v1.0 versiyonunu piyasaya sürecek.

5miles ve CyberMiles Vakfı

5miles.com Amerikada en popüler 10 e-ticaret uygulamasından biri. Toplam 12 milyon kullanıcısı var ve yıllık geliri 3 milyar dolar. Eğer 5miles.com o 3 milyar doların küçük bir kısmını CMT’i işlemek için ayırsaa, blockchain e-ticaret fikri ve token çok büyük bir nimet olarak karşısına çıkabilir.

Eğer 5miles.com uygulaması başarıyla bir blockchain tabanlı desteğe geçiş yaparsa, o zaman bugüne kadar blockchainin en büyük kurumsal uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkacak.

ilginizi çekebilir: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

CyberMiles Vakfı, projesinin sorumlu organıdır. Hong Kong merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Amacı 5miles dışında bile olsa, CyberMiles protokolünün geliştirilmesini ve benimsenmesini teşvik etmektir. Blockchain e-ticaret alanında iki önemli sorunu çözmeyi hedefliyor

CMT coin ekibi

cmt-coincybermiles Güncel CyberMiles (CMT) rehberi: CMT coin nedir?

Problem: İşlem Hacmi

Bir blockchain e-ticaret sitesini bir dapp olarak oluşturacak olursanız, bunu Ethereum’da oluşturmanız mantıklı olur.En büyük zorluklardan biri işlem hacmi. Ethereum’un ağı şu anda maksimum 10 tx / sn. Yeni Casper güncellemesi yayınlandığında/ yayınlanırsa bu durum çok daha  iyi olabilir. Ancak şimdiye kadar, önemli işlem sayılarına ulaşan büyük ölçekli uygulamalar, Ethereum’un ağını yavaşlattı.

CMT coin teknik bilgileri

CyberMiles fiyatı: 0,067172 TRY
CyberMiles ROI : -97,29%
Piyasa Sıralaması: 390
Piyasa Değeri : 53.737.846 TRY
24 Saatlik Hacim : 23.794.871 TRY
Dolaşan Arz: 800.000.000 CMT
Toplam Arz: 1.000.000.000 CMT
Maks Arz: Veri Yok
Tüm zamanlar en yüksek seviyesi: 4,09 TRY (Haziran 07, 2018)
Tüm zamanlar en düşük seviyesi : 0,028247 TRY (Mart 13, 2020)
52 Hafta en yüksek / en düşük seviyesi: 0,554872 TRY / 0,028247 TRY
90 Günün en yüksek / en düşük seviyesi : 0,114792 TRY / 0,028247 TRY
30 Günün en yüksek / en düşük seviyesi : 0,075724 TRY / 0,051172 TRY

Çözüm: POS Mutabakatı

Cybermiles’ın bu sorunun çözümüne verdiği cevap,işlem hacmini öncelikli olarak ele alan bir mutabakat mekanizmasıyla kendi blockchainini yaratmak. Amaç protokolün ayarladığı ölçüde, binlerce işlemin saniyeler içinde gerçekleşmesi. Hızlı onay zamanları, çabuk satışlara ve sözleşmelerin uygulanmasına yol açar.

Buun yapmak için,cybermiles yetkili POS mutabakat modeli uyguluyor.Bu durum, bireylerin blockchainde yeni bir blockdaki işlemleri onaylama fırsatı için kambiyoda belli bir miktarda CMT saklayabilmeleri anlamına geliyor.

Validatörler, yeni block için mutabakat üzerine oy veren ve uzlaşan bir çekirdek oluşturuyorlar.Dürüst bir validatör olmanın karşılığında, proof of work ortakları yeni block yatırımından belli bir yüzdeyle ödüllendirilir. Cybermiles da bu ROI % 8 olarak belirlenmiştir.

CMT coin güncel fiyat grafiği