1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Curve Dao (CRV) token nedir, Geleceği nasıl? Güncel CRV token haber gündem ve gelişmeler

Curve Dao (CRV) token nedir, Geleceği nasıl? Güncel CRV token haber gündem ve gelişmeler

Curve Dao (CRV) token nedir, Geleceği nasıl? Güncel CRV token haber gündem ve gelişmeler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Curve Dao token nedir, geleceği nasıl? CRV token ile ilgili tüm teknik detaylar ve gelişmeler için haberimizin içeriğine göz atabilirsiniz.


Curve Dao (CRV) token nedir, geleceği nasıl? Güncel CRV token haber gündem ve gelişmeler

Curve DAO Token, otomatikleştirilmiş bir piyasa yapıcı kullanan blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir borsa olan Curve.fi ekosistemine güç sağlayan Ethereum tabanlı bir tokendir. Curve DAO Token, merkezi olmayan finans piyasasının potansiyelinden yararlanan benzersiz kullanıcı arayüzünün en önemli parçalarından biridir.

Curve protokolü, Ethereum ve DAI gibi sabit paralara dayalı Bitcoin için takas desteği sağlarken, farklı ERC-20 tokenları değiştirme sürecini kolaylaştırır. Curve, kullanıcıları için en iyi oranlarla merkezi olmayan bir borsa görevi görerek token takası için düşük kayma oranları ve düşük ücretler sunar.

CRV token nedir?

Curve DAO (CRV), sabit paraları ve diğer ERC-20 tokenlarını değiştirmek için Curve.fi DeFi protokolünün yardımcı programı tokenıdır. Curve’un ana amacı, ERC-20 tokenlarını ve stabilcoinleri takas protokolleriyle değiştirmek isteyen kullanıcıları birbirine bağlamaktır. Sistem, kullanıcıların değişim talepleri için en iyi rotaları bularak düşük kayma ve düşük ücretlerin etkinleştirilmesini sağlar.  Bu değişim sistemini için Curve, likidite tokenları ile desteklenen likidite havuzlarını kullanır.

Curve Dao (CRV) nasıl çalışır?

Curve DAO tokenı bir borsa ve otomatik piyasa yapıcı olarak hareket eden Curve.fi finansal platformuna güç sağlar. AMM’ler, varlıkların izinsiz ve otomatik bir şekilde değiştirilebildiği farklı bir ticaret modeli sağlar. Emir defterlerine güvenmek yerine, alım satım likidite havuzları aracılığıyla otomatik olarak gerçekleştirilir.

Curve DAO, 2020 yılında kuruldu.  Curve DAO Token, Rus bilim adamı Michael Egorov tarafından geliştirildi ve oluşturuldu. Michael Egorov, NuCypher’ın kurucu ortağı ve CTO’su olarak görev yaptığı için blok zinciri ve kripto para birimi şirketleri ile deneyime sahip.

Curve Dao teknik verileri

3,303,030,299 CRV’lik bir maksimum arzı bulunuyor. Bu maksimum arz içerisinden yazının kaleme alındığı anlardaki toplam arzı 1,749,632,871 CRV’dir. Anlık piyasa değeri 628,983,351milyon dolar olan CRV token, Coinmarketcap’ın sıralamasına göre en değerli 66.kripto varlık. Teknik detaylar ve fiyatlar yazının kaleme alındığı anı yansıttığı için yazının son bölümüne karşılaştırma yapılabilmesi için güncel Curve Dao Token fiyat grafiğini ekliyoruz.

İlgili: Ethereum nedir, nasıl çalışır?

Curve DAO Token, likidite havuzları oluşturmak için kullanılan akıllı sözleşmelerin düzenli denetimleriyle güvence altına alınır. Akıllı sözleşmeler, Curve.fi protokolü tarafından işletilirken Ethereum ağında barındırılır.

CRV token nereden alınıp satılabilir?

Yatırımcılar Curve Dao (CRV) tokenı Binance, Coinbase, Huobi Global ve Gate Io gibi platformlar aracılığıyla CRV/USDT, CRV/USD, CRV/BUSD ve CRV/BTC fiyat çiftleri ile takas edebilirler.

Kaynak