1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto yasası açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto yasası açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto yasası açıklaması!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı basın açıklamasında kripto yasası hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto yasası açıklaması!

Cumuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün ekonomi basını temsilcileriyle bir araya geldi. Türkiye’nin gündeminde olan konulara ilişkin değerlendirmeler yapan Erdoğan, kripto para yasası ile ilgili de konuştu.

İlgili: Kripto regülasyonları nedir?

Erdoğan, daha önce katıldığı programlarda kripto yasası ile ilgili hazırlık içerisinde olduklarını belirtmişti. Bugünkü oturumda yasanın hazır olduğunu ve kısa süre içerisinde meclise getirileceğini açıkladı. Erdoğan, ”gecikmeden meclise göndererek bu konuda adım atacağız” dedi.

Yasanın detaylarına ilişkin açıklama yapmayan Erdoğan, çalışmanın meclis gündemine ne zaman geleceğine ilişkinde bir tarih vermedi. Cumhurbaşkanın açıklamalarının ardından sosyal medyada “kripto” başlığı gündem oldu.

Geçtiğimiz aylarda Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’da kripto para regülasyonları ile ilgili çalıştıklarını ve en temelden başlayarak bir düzenleme yapacaklarını belirtmişti. Cumhurbaşkanının açıklamaları sürecin hızlandığı ve yakında düzenlemelerin resmiyet kazanacağını gösteriyor.

Kaynak

 

Etiketler: