1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bloomberg stratejistinden heyecanlandıran Bitcoin tahmini!

Bloomberg stratejistinden heyecanlandıran Bitcoin tahmini!

Bloomberg stratejistinden heyecanlandıran Bitcoin tahmini!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bloomberg Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, yeni bir podcastte Bitcoin tahminini açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bloomberg stratejistinden heyecanlandıran Bitcoin tahmini!

Birçok analistin Bitcoin için yıl sonunda 100,000 doları geçeceğine dair tahminleri vardı. Ancak son dönemlerde küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler Bitcoin’in yükselişini de etkiledi. Lider kripto para birimi 10 Kasım’da 68,789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldiğinde beklentiler artsa da Dünya Sağlık Örgütü’nün Covid-19’un yeni varyantı Omicron’u açıklamasının ardından piyasalarda bir düşüş yaşandı.

BTC, bu düşüşten sonra uzun bir süre 47,000-49,000 dolar arasında yatay bir seyir izledi. Son 24 saat içerisinde 50,000 dolarlık direnç noktasını geçmeyi başaran BTC, yazının kaleme alındığı anlarda 51,013 dolardan işlem görüyor. Toplam değeri 964 milyar dolara yükselen BTC’nin hakimiyet oranı ise %40,5.

Bitcoin günlük grafik

bitcoin

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bitcoin’e ilişkin bu gelişmelerin ortasında Bloomberg’in kıdemli stratejisti Mike McGlone, Matt Miller ve Paul Sweeney’le yaptığı Podcast yayınında Bitcoin’e ilişkin tahminlerini paylaştı. Kripto para piyasasının yılın başından bu yana %64 büyüdüğünü ve bu büyümenin henüz bitmeiğini belirten ünlü yönetici, BTC için bir sonraki büyük hedefin 100.000 dolar olduğuna inanıyor. 70,000 dolara kadar belirli sert dirençlerin olduğundan bahseden McGlone, bu noktadan sonra kripto para biriminin önünün açık olduğunu savunuyor. Stratejist’e göre, Bitcoin için son derece olumlu faktörlerden biri, Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimlerinin benimsenme oranının artması. McGlone, önümüzdeki yıl bu oranın daha fazla artmasını beklediğini söyledi.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Altcoinlere de değinen ünlü stratejist, bu konuda Bitcoin kadar büyük beklentiye sahip olmadığını ifade etti. Doge ve Shiba gibi meme coinlerin ise spekülatif varlıklar olduğunu ve eninde sonunda piyasadan ayrışacağını savundu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: