Crypto.com (CRO) fiyatında önemli yükseliş formasyonu!

Crypto.com (CRO) fiyatında önemli yükseliş formasyonu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Crypto.com (CRO) fiyatı, 3 Ağustos’ta kaydettiği zirveden bu yana düşüş trendinde hareket ediyor. Ancak şimdi teknik göstergeler, CRO’da potansiyel bir yükseliş formasyonuna işaret ediyor.

Crypto.com (CRO) fiyatı patlamaya hazırlanıyor!

Crypto.com (CRO) fiyatı, 3 Ağustos’ta kaydettiği zirveden bu yana düşüş trendinde hareket ediyor. Bu trend, CRO’nun bir dizi lower lows ve lower highes (bir öncekine göre daha düşük dip ve daha düşük zirve) oluşturmasına neden oldu. Ancak daha yakından incelendiğinde, altcoinin bir likidite koşusu ve potansiyel olarak bir yükseliş formasyonu ortaya koyduğu görülüyor.

 

Crypto.com (CRO) fiyatında önemli yükseliş formasyonu!

Crypto.com fiyatı, 15 Eylül’de 0,1080$ ile eş seviyelerde birden fazla oluşturduğu diplerin altına düştü ve bu hareket önümüzdeki beş gün içinde daha da keskin bir hal aldı. Bununla birlikte, 3 Ağustos’taki fiyat hareketi, trend çizgileri kullanılarak birbirine bağlanan ve düşen bir kama formasyonu* ortaya çıkaran iki belirgin lower highs ve dört tane de lower lows oluştuğunu gösteriyor.

(*Düşen kamalar, düşen ve sıkılaşan fiyatlar ile oluşan ve daha sonra varlık kamada işlem yaparken görülen düşüşlerin bir kısmını tersine çeviren yukarı yönlü güçlü bir kırılmanın gerçekleştiği yükseliş grafikleridir.

Bir düşüş trendi sırasında oluşan düşen kama genellikle yükseliş trendine yol açar yani bir tersine dönüş sinyali olarak çalışan bu patern, sonrasına bir yükselişin gerçekleşeceğine işaret eder.)

CRO grafiğinde ise bu teknik oluşum, bir yükseliş eğiliminin yaklaşmakta olduğuna işaret ediyor. Ve ilk zirve ile dip seviyesinin salınım arasındaki mesafenin kırılma noktasına eklenmesiyle elde edilen %21’lik bir yükseliş öngörüyor.

Crypto.com fiyatında henüz bir kırılma olmasa da yatırımcılar, 0.1120$ civarında potansiyel bir kırılma gerçekleşmesini bekleyebilirler ve bu da CRO için düşen kama hedefini 0.1360$ olarak belirler. Bununla birlikte, fiyat hareketine bakacak olursak; 0.1260$’da oluşan eş zirvelerin üzerinde kalan likidite, oldukça makul bir hedef olarak karşımıza çıkıyor.

 

Crypto.com (CRO) fiyatında önemli yükseliş formasyonu!
 1 günlük CROUSDT grafiği

 

Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus var; 0,0985$ gibi düşük bir aralıkta oluşan ve temizlenecek bir başka eşit dip seviye daha var. Bu nedenle, alım yapmayı düşünen yatırımcıların stop-loss kullanmaları gerekir.

Öte yandan, Crypto.com fiyatı 0.0985 doların altında bir günlük mum kapatır ve bu aralığı düşük bir direnç seviyesine çevirirse; yükseliş tezi geçersiz olacak. Böyle bir senaryo, CRO’nun 0.0922 dolarlık destek tabanını tekrar test etmesine yol açabilir.

 

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Crypto.com (CRO) fiyatında önemli yükseliş formasyonu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.