1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesini gördü! Kısa vadede Bitcoin nereye gidecek?

Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesini gördü! Kısa vadede Bitcoin nereye gidecek?

Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesini gördü! Kısa vadede Bitcoin nereye gidecek?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi yaşanan son düzeltme sırasında son üç ayın en düşük seviyesini gördü. Kısa vadede Bitcoin’den ne beklemeliyiz? Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesini gördü! Kısa vadede Bitcoin nereye gidecek?

Bitcoin, yatırımcıların daha yüksek faiz oranları beklentisiyle riskli varlıklardan uzaklaşması sonucu pazartesi günü üç ayın en düşük seviyesine düştü.

Coin Metrics’e göre, dünyanın en değerli kripto para birimi, 19 Haziran’dan bu yana en düşük seviyesi olan 18.276 dolara kadar geriledi.  Bu Bitcoin’in son bir ayda %3,70 değer kaybettiği anlamına geliyor. Bu düzeltmenin ardından küçük bir toparlanma ile 19.000 doların üzerine tekrar çıkan lider kripto para birimi için kısa vadede görünümün nasıl olduğuna bakalım.

 

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Yatırım şirketi Strix Leviathan’dan Sadie Raney, Bitcoin ve kripto para piyasası için kısa vadede bir atılım beklemediğini açıkladı. Raney, yüksek enflasyon oranlarının riskli varlıklardan uzaklaşma konusunda baskı yarattığını belirtti.

Düzenleyici baskı, yükselen enflasyon, özellikle kripto olmak üzere daha riskli varlık sınıfları üzerinde baskı oluşturuyor ve bu nedenle tasfiyeleri zorluyor, yatırım için mevcut sermayeyi azaltıyor ve tanımlanmamış düzenleyici kontrollere ilişkin endişeleri artırıyor. Finansal sistem istikrar kazanana ve düzenleyici çerçeve daha net hale gelene kadar genel kripto piyasası sessize alınabilir.”

Federal Rezerv’in agresif sıkılaştırma programına bağlı kalması beklendiği için risk varlıkları büyük baskı altında. ABD Merkez bankasının bu hafta, faiz oranlarını %3-3.25 aralığına kadar çıkaracak art arda üçüncü 0.75 puanlık faiz artışını onaylaması bekleniyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Blockchain analitik firması CryptoQuant’tan kıdemli analist Julio Moreno’ya göre, “balinalar” olarak adlandırılan kurumlar, madenciler veya genellikle cüzdanlarında 1.000′den fazla Bitcoin bulunan büyük miktarda Bitcoin sahibi diğer kişiler makro durumu riske atıyor ve kripto paralarını haziran ayından bu yana satıyorlar. Bu da kısa vadede büyük hesapların da Bitcoin’de bir ralli öngörmediğini gösteriyor.

Bitcoin

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 19.341 dolardan işlem görüyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Haftalık Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

bitcoin Bitcoin son 3 ayın en düşük seviyesini gördü! Kısa vadede Bitcoin nereye gidecek?

 

Kaynak

Etiketler: