Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
65.086,48 USDT
eth
ETH
-0.86%
Ethereum
3.529,92 USDT
bch
BCH
0.89%
Bitcoin Cash
392,39 USDT
xrp
XRP
-0.31%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.22%
Litecoin
74,67 USDT
bnb
BNB
-0.82%
Binance Coin
594,41 USDT
sol
SOL
-0.68%
Solana
134,70 USDT
avax
AVAX
2.94%
Avalanche
27,73 USDT
ada
ADA
0.77%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.57%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.79%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

Crypto.com haber: Crypto.com 70 milyar CRO coin yakıyor

Crypto.com (CRO) fiyatında önemli yükseliş formasyonu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Crypto.com kripto paraların kullanımına ve yaygınlaşmasına hizmet ediyor. Crypto.com Coin (CRO) gündem, haber ve son dakika gelişmeleri ile karşınızdayız. 


Crypto.com 70 milyar CRO coin yakıyor

Crypto.com, 25 Mart’ta yapacağı, Crypto.org Chain mainnet lansmanına hazırlanıyor.

Crypto.com ekibinin yaptığı duyuruya göre, DeFi ve NFT’ler için açık kaynaklı bir ödeme katmanı olarak tasarlanan ağ, kullanıcılarına yüksek hız ve düşük işlem ücretleri sağlayacak.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek konuyla ilgili şunları söyledi:

Uzun zamandır, dünyanın tamamen merkezsiz, açık kaynaklı, yüksek hızlı ve düşük ücretli bir blockchaine ihtiyacı olduğuna inanıyoruz. Ödemeler, DeFi ve NFT’ler yoluyla, kriptonun kitlesel olarak benimsenmesi bu kritik altyapıya ihtiyaç duyar.

Crypto.com haber

Yeni blockchain, Proof-of Stake (POS) prensibiyle çalışacak ve kullanıcılar dilerlerse Crypto.com’un popüler DeFi Cüzdanı‘nı kullanarak ağ güvenliğini sağlamaya katkıda bulunabilecek.

Geçtiğimiz ay Crypto.com, mainnet lansmanıyla ilgili olarak Alchemy ile işbirliğine gideceklerini duyurmuştu.

Crypto.org Chain, yerel coin olarak Crypto.org Coin (CRO)yu destekleyecek.

CRO coin hali hazırda, Crypto.com ekosisteminde; DeFi Wallet’ta, borsada ve Visa card servislerinde kullanılmaktadır.

CRO token yakma ve fiyat artışı

Crypto.com’dan yapılan, Crypto.org Chain lansmanıya birlikte önemli derecede coin yakılacağı haberi, kripto piyasasında ilgiyle karşılandı. CRO coin fiyatı açıklama sonrası %70 oranında değer kazandı.

Mainnet lansmanı öncesi 70 milyar token yakılacak. Bunun 59,6 milyarı bugün yakılarak arz miktarı azaltıldı.

Geri kalan 10,6 milyar CRO token akıllı sözleşmelerde kilitli bulunuyor. Bunların da aylık olarak yakılması planlanıyor.

Token yakımı sonrası CRO token arzı, 30 milyar adet olacak. Bunun 25 milyarı hali hazırda dolaşımda olan tokenler, kalan 5 milyar CRO token ise block ödülleri için ayrılacak.

Lütfen Bkz: Crypto.com nedir? Nasıl kayıt olunur? Nasıl işlem yapılır?

Kaynak

Crypto.com haber: Crypto.com (CRO) fiyatlarındaki düşüş trendi devam eder mi?

2020 yılının sürpriz kripto paraları arasında Chainlink, Crypto.com (CRO) ve Polkadot yer alıyor. Bu kripto paralar çok kısa sürede CoinMarketCap sıralamasında ilk 10’e yerleşti. Ancak Crypto.com (CRO) fiyatlarında son günlerde yaşanan değer kaybının etkisi ile CRO ilk 10’daki konumunu kaybetti. Bu süreç geçici mi yoksa aşırı değerlenen CRO’da fiyatlar realize mi oluyor.

Öncelikle CRO’nun 2020’deki performansına göz atalım. CRO, 0.034  dolar ile merhaba dedi. 21 Ağustos 2020’de ise 0.20 doları geçerek hem 2020 yılının hem de tüm zamanların rekoruna imza attı. CRO yazının kaleme alındığı saatte 14 cent civarında işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte CRO fiyatlarındaki canlı değişimi görüyoruz.

Crypto.com bir kripto para ödemeler platformu kuruyor. Bu platform üzerinden kripto para yatırımcıları hem kripto para satın alabiliyor. Hem de kripto paralar üzerinden alış verişte bulunabiliyorlar. Crypto.com’un kredi kartı uygulaması sayesinde kripto paraların likiditesi ve kullanımı oldukça yaygınlaşıyor.

Crypto.com blockchain üzerinden işlem gören bir ödemeler aracı. Kurduğu güvenli ağ kısa sürede kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti ve milyonlarca kullanıcı sayısına ulaştı. Son günlerde Crypto.com’un kripto parası CRO’nun değeri azalmasına rağmen Crypto.com’un kullanıcı sayısındaki artış devam ediyor.

Sadece 3 ayda Crypto.com’un kullanıcı sayısı 2 milyon artış göstererek 5 milyonu aştı. Crypto.com’un hedefine göre kullanıcı sayısı 2021’in sonunda 15 milyona ulaşacak. Eğer Crypto.com hedeflediği kullanıcısı sayısına ulaşırsa CRO/USD paritesindeki değer artışı da devam edebilir.

Kaynak

Crypto.com haber: Kripto banka kartı Visa ve Mastercard’a rakip oluyor

Crypto.com, zorlu Avrupa Birliği regülasyonlarını aşarak gerekli izinleri kaptı. Böylece Crypto.com’un kripto para destekli banka ve kredi kartı 27 üyeli AB ülkelerinde kullanılabilecek. Bu ülkelerin yanında İsviçre, İngiltere ve Norveç’te de kripto para yatırımcıları kripto banka kartı sayesinde alışverişlerini yapabilecek.

Lütfen Bkz: Güncel Ethereum teknik analizi, Ethereum fiyat grafiği ve ETH/USD paritesi

Crypto.com’un kripto para kartları ile kripto paralar reel ekonominin her alanında fiat para gibi kullanılabiliyor. Bir Starbucks Cafe’de kahve aldığınız zaman ya da bir sinema bileti aldığınız zaman ödemelerinizi kripto banka kartları ile yapabilirsiniz. Hesabınızdaki kripto para bakiyeniz anlık olarak Euro gibi fiat paralara çevrilerek ödeme gerçekleşiyor.

Elektronik ödemeler konusunda Visa ve MasterCard’ın yıllardır devam eden tekel gücü var. Ancak Visa ve MasterCard kullanıcıları gerek kredi kartı bilgilerinin çalınması gerek kredi kartlarının kopyalanması gibi durumlarla karşı karşıya kalabiliyorlar ve ciddi mağduriyetler oluşabiliyor.

 Crypto.com’un kripto para kartı blockchain teknolojisi ile güçlendirilmiş hızlı, güvenli ve ucuz ödeme imkanı sağlıyor.

Lütfen Bkz: Haftanın önemli Ethereum haberleri: Ethereum tahminleri ve Ethereum haber sayfası

Crypto.com, AB piyasalarına Alman finans şirketi WireCard ile girdi.

WireCard yöneticisi Crypto.com ile ortaklık geliştirerek AB’de iyi bir altyapı oluşturacaklarını söyledi.

2020 yılında kripto para kullanımı ve adaptasyonu ciddi biçimde hızlanacağa benziyor. İlk olarak CoinBase’in Visa ile ortaklaşa kripto para banka kartı çıkardığı haberini aldık. Şimdi ise Crypto.com’un dev AB açılımı geldi.

Kaynak

Crypto.com (CRO) nedir?

crypto_cards

Hong Kong merkezli bir kripto para ödemeler platformu. Kripto para alım/satım işlemleri ve kripto para likiditesini arttırıyor. Crypto.com’un kredi kartı ile kripto paralarınızı reel ekonomide harcayabilirsiniz. Eylül 2020 itibariyle Crypto.com’un 5 milyonun üstüne kullanıcısı var. CRO ise Crypto.com’un kendi kripto parasının adıdır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.