okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
2.47%
Bitcoin
66.849,09 USDT
eth
ETH
4.98%
Ethereum
3.091,37 USDT
bch
BCH
5.46%
Bitcoin Cash
469,08 USDT
xrp
XRP
1.82%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
0.93%
Litecoin
83,20 USDT
bnb
BNB
1.88%
Binance Coin
579,91 USDT
sol
SOL
5.26%
Solana
167,75 USDT
avax
AVAX
6.53%
Avalanche
36,71 USDT
ada
ADA
4.8%
Cardano
0,48 USDT
dot
DOT
2.86%
Poladot
7,23 USDT
doge
DOGE
3.4%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
1.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Covesting Ağustos analizi: Piyasadaki oynaklık taht kavgasını kızıştırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ağustos ayı, Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve diğer kripto para birimleri için çok önemli olduğu kadar değişken bir aydı. Orta büyüklükteki altcoinlerin değeri büyük bir patlama gösterdi. BTC ve ETH gibi daha önemli kripto para birimlerinin de destek seviyelerinde ayakta kalmasına yardımcı oldu.


Yaşanan en kötü üç aylık satışlardan birinin ardından ayı piyasasına düşüş, bir şekilde önlenebilirdi. Bitcoin’in düşük bir dip yapmadığı düşünüldüğünde, boğa piyasasına geri dönüş hala ufukta.

Toplam kripto para piyasası, RSI’daki boğa bölgesine yeniden girdi, ancak aylar önceki çöküşün ne kadar kötü olduğunu göz önünde bulundurarak piyasa hala tedirgin. Tüm beceri seviyelerindeki tüccarlar bir sonraki adımda ne yapacaklarından emin değilken, deneyimli strateji yöneticileriyle dolu Covesting skor tabloları bile biraz sarsıldı.

İşte incelenmekte olan Ağustos Covesting skor tabloları.

primexbt Covesting Ağustos analizi: Piyasadaki oynaklık taht kavgasını kızıştırdı

Bir Numaralı Tüccar Unvanını Koruyor

Başlangıç ​​olarak, önceki ay hüküm süren şampiyon en üst sıralarda kalmayı başardı, ancak ne yazık ki tamamı karlı da değil. ChamelX hala Covesting skor tablolarında rakiplerini eziyor, ancak toplam kârlarının tüm zamanların en yüksek seviyesinden %30,000’in üzerine düştüğü de açık. Bu da tüccarın hazırlıksız yakalandığını veya kriptodaki son gerilemeden sonra biraz baskı hissettiğini gösteriyor.

Bir noktada, ChamelX takipçileri 1 milyon dolardan fazla kazanmıştı. Bu miktar hala çok uzak olmasa da, takipler için kâr al özelliğinden düzenli olarak yararlanan Covesting’deki takipçiler halen takipte görünüyor.

Takipçiler periyodik olarak, mevcut takipleri kapatan, kâr eden ancak takipçinin strateji yöneticisi ile yerini kaybetmesine neden olmayan bir takipten kâr almayı seçebilirler. Takipçi sermayesini korumak için maksimum düşüşe ulaşıldıktan sonra aşağıdakileri kapatan bir stoploss özelliği de var.

Covesting, takipçilere strateji yöneticilerinin ticaret yaparken kullanması gereken benzer risk yönetimi araçları sağlıyor. Son durum ayrıca, bir kişinin portföyünü birkaç strateji yöneticisi arasında çeşitlendirmenin önemini vurguluyor, böylece sıcak bir tüccar soğuduğunda daha az etki oluyor.

primexbt Covesting Ağustos analizi: Piyasadaki oynaklık taht kavgasını kızıştırdı

Yeni Gelenler Sadece Bir Ayda İlk Beşe Girdi

Takipçilerin strateji yöneticilerini ölçebilecekleri gün gibi açık metriklerden biri olan yukarıdaki tabloya bakıldığında, gözden kaçan sadece hafif bir düşüş oldu. Bu bakış açısıyla, bazı gerçekleşmemiş kazançların kaybolmasına neden olan normal piyasa hareketlerine rağmen ChamelX’in hala ne kadar önde olduğunu gösteriyor.

Skor tablolarının başka yerlerinde ise fazlası ile kaos vardı. Bir aydan biraz fazla aktif olan birkaç yeni gelen, skor tablolarında sıralanan ilk beş ila on tüccarı yerinden etmeyi başardı.

Sıralama anlık görüntüsü sayfasındaki performans metriğine bakıldığında, ilk dört yatırımcının performans modellerinin her birinin benzer olması, benzer alım satım stillerine sahip olduklarını düşündürüyor.

primexbt Covesting Ağustos analizi: Piyasadaki oynaklık taht kavgasını kızıştırdı

Star Studded Strateji Yöneticisi Ağustos’ta Öne Çıktı

Ancak, doğrulanmış bir strateji yöneticisi olan BitcosaurusApp’a dikkat edin. Bu kullanıcı 7. sırada, bu nedenle bir veya iki numaradan daha az önde görünüyor. Ancak bu dört yıldızlı ve genellikle beş yıldızlı bir traderdır ve performansı yavaş ama sabittir.

Bu strateji yöneticisi, ilgili tüccarlar için takipçilerinin portföylerini çeşitlendirmek isteyecekleri model tüccardır. Geçen ayki incelemeden öğrendiğimiz gibi. En iyi tüccar, çok fazla risk aldıktan sonra yolunu kaybetti ve ChamelX onun yerini devralmayı başardı. ETHMan, bir zamanlar %20.000’den fazla kar elde ettikten sonra, bugün artık ilk on içinde bile değil.

primexbt Covesting Ağustos analizi: Piyasadaki oynaklık taht kavgasını kızıştırdı

Eylül, Covesting ve PrimeXBT’de Hatırlanacak Bir Şey Olacak mı?

Eylül ayı başlıyor ve bu, ya bir ayı piyasasına ya da kriptoda boğa piyasasının net bir şekilde devam etmesine yol açabilir. Bunun anlamı, Covesting skor tabloları için Ağustos ayı kadar değişken ve kaotik olsa da, Eylül’ün hatırlanması gereken bir dönem olacağıdır.

Yukarıdaki mevcut Covesting skor tablosu sıralamalarına bir göz atın ve bir sonraki inceleme için bunları hatırlayın ve hangi tüccarların Covesting ve PrimeXBT kullanarak Eylül ayında güçlü kalabildiğini görün!

primexbt Covesting Ağustos analizi: Piyasadaki oynaklık taht kavgasını kızıştırdı

PrimeXBT Pazar Analisti Kim Chua kimdir?
Kim Chua, Deutsche Bank, China Merchants Bank ve daha fazlası dahil olmak üzere önde gelen bankalara yayılan bir başarı geçmişine sahip kurumsal bir ticaret uzmanıdır. Chua daha sonra yedi yıl boyunca sürekli olarak üç haneli getiriler elde eden bir hedge fonu başlattı. Chua ayrıca, bilgilerini yeni nesil analistlere aktarmak için kendi tescilli ticaret müfredatını geliştiren, özünde bir eğitimcidir. Kim Chua, hem geleneksel hem de kripto para piyasalarını aktif olarak takip ediyor ve çok farklı iki varlık sınıfı bir araya gelmeye başladıkça gelecekteki yatırım ve ticaret fırsatlarını bulmaya hevesli.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.