1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Cosmos (ATOM) görevini tam olarak yerine getirdi mi? 

Cosmos (ATOM) görevini tam olarak yerine getirdi mi? 

Cosmos (ATOM) görevini tam olarak yerine getirdi mi? 
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Cosmos (ATOM), ETH ve BTC arasında geçiş görevini yerine getirirken,  kendisi de kazandırmaya devam ediyor.

 

Cosmos (ATOM), zincirler arası bir köprü başlattıktan ve Bitcoin’i sardıktan sonra toplandı

 

ATOM fiyatı, ağ DeFi ekosistemini kurduktan ve ETH ve BTC için zincirler arası köprüler üzerinde çalıştıktan sonra üç haneli kazançlar elde etti.

 

Ethereum (ETH) ağındaki Londra hard forkunun merakla beklenen sunumu, ağın yüksek ödemelerini ve gecikmemiş onayları ele almak için çok şeyden, en üst katman-bir protokollerinin momentumu Ağustos ayı gelecek tahmininde.

 

Daha sıcak bir akıllı sözleşme ortamı bulma arayışının en büyük yararlanıcılarından biri, Blok Zincirler Arası İletişim (IBC) sayesinde “blok zincirlerinin interneti” haline gelen birlikte çalışabilirliğe odaklanan bir proje olan Cosmos (ATOM) protokol oldu. 

 

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den elde edilen veriler, 24 saatlik işlem hacminin ortalama 250 milyon dolardan 1,87 milyar dolara yükselmesiyle ATOM’un fiyatının 20 Temmuz’daki en düşük seviye olan 8,87 dolardan 22 Ağustos’ta 24,77 dolara yükseldiğini gösteriyor. 

 

ATOM’un geçen ayki güçlü performansının üç nedeni, ağ üzerinde merkezi olmayan finans protokollerinin piyasaya sürülmesi, Cosmos ve Ethereum arasında varlık alışverişini sağlayan bir yan zinciriolan  Cosmos ekosistemin başlatılması ve Bitcoin’i (BTC) dünyaya getirme planlarının duyurulmasıdır.

 

DeFi yeteneklerini genişletiyor 

 

Merkezi olmayan finans (DeFi), son birkaç yılda blockchain ekosisteminden ortaya çıkan en büyük gelişmelerden biri oldu ve geleneksel finans sektöründe devrim yaratmaya hazırlanıyor.

 

Emeris olarak bilinen Cosmos’ta DeFi için ilk işlevsel kullanıcı arayüzünün yakın zamanda piyasaya sürülmesi, zincirler arası değişim yeteneklerinin tanıtılması Cosmos topluluğunun üyelerini heyecanlandırdığı ve çok ciddi taleple karşı karşıya kalınması ,bu piyasada  ani bir reaksiyona  yol açtığı için  bunun geri dönüşüde doğal olarak ATOM fiyatının değer kazanmasını  en çok etkileyen unsurlardan biri oldu. 

 

Yeni arayüz aracılığıyla, kullanıcılar Cosmos ağındaki bir dizi zincirler arası DeFi protokolüne erişebilir ve IRISnet (IRIS), Persistence (XPRT) ve Akash Network (AKT) gibi blok zincirlerde varlık ticareti yapabilir pozisyonunda.

 

Ethereum köprüsü yeni  fırsatlar yaratıyor

 

ATOM rallisinin ikinci bir nedeni, projeyi Cosmos ekosistemi ile Ethereum ağı arasındaki ticareti mümkün kılan ilk merkezi olmayan değişim yapan Sifchain’in IBC ile entegrasyonudur.

Ethereum şu anda DeFi ve NFT’ler için en iyi akıllı sözleşme protokollerinin çoğuna ev sahipliği yapıyor ve bu entegrasyon, her iki ekosistemin kullanıcılarının iki ağ arasında varlıkları kolayca takas etmesine olanak tanıyor.

Wrapped Bitcoin Cosmos’a geliyor 

 

Mevcut yükseliş momentumunun üçüncü nedeni, Cosmos ekosisteminde geliştirme hibelerini finanse eden Interchain Foundation’ın (IFC) 23 Ağustos’ta Bitcoin’i Cosmos ağına getirmek için Interlay geliştirme fonuna fon sağladığına dair yaptığı duyurudan geliyor.

Bitcoin, kripto pazarının tartışılmaz lideridir ve ekosistemin birikmiş zenginliğinin büyük bir çoğunluğuna sahiptir, bu nedenle Cosmos üzerinde çalışma yeteneği, ağa yeni kullanıcılar getirme potansiyeline sahiptir.

 

Interlay, kullanıcıların birçok DeFi projesinde kullanılabilen Bitcoin ve  tamamen darphane teminatlı interBTC’lerini güvence altına almalarını sağlayan bir kilitleme ve kasa teknolojisini kullanır ve bu özellik bir Polkadot parachain olarak zaten mevcuttur.

Bu entegrasyon, BTC’nin Cosmos DeFi ekosisteminde kullanılmasına izin verecek ve ağa derin likidite ve fayda artışı getirecektir.

Kaynak

Etiketler: